Lehet, hogy inkább nem akarjátok tudni… Talán sosem szerettünk volna ennyire egy hír kacsaságát…

Várhatóan a februárban megrendezésre kerülő Mobile World Congress eseményen jelentik majd be a Microsoft egyébként igen nagy titokban fejlesztett következő mobil eszközökre szánt operációs rendszerét, a Windows Mobile 7-et. Ha még csak pletyka szinten is, de kikerült néhány adat a WinMo 7 rendszerkövetelményeit illetően. Figyelem, a következő sorok elolvasása csak erős idegzetűeknek ajánlott, jómagam még nem bírtam vele megbékélni!

Windows Mobile 7 hardverkövetelmények - vigyázat, sokkol!

Ezeket az adatokat állítólag Evgenij Pavlovnak, a HTC Russia hírességének “köszönhetjük”, elmondása szerint a Windows Mobile 7-et futtatni szándékozó eszköznek 3,6″-os, 800 × 480 pixel felbontású kijelzővel, 8 GB belső memóriával, 1 GHz-es processzorral, 5 megapixeles kamerával, gyorsulásmérővel és iránytűvel (gondolom ezalatt a giroszkópot értik) is rendelkeznie kell. 

Windows Mobile 7 hardverkövetelmények - vigyázat, sokkol!

Vegyük azt az esetet, hogy ezek az információk helytállóak. Amennyiben ez így van, a WinMo 7 követelményei rendkívüli módon eltúlzottak. Tudjuk, hogy az operációs rendszer hivatalos megjelenése még messze van, a startig bőven fel tudnak készülni a gyártók, és majd jöhetnek a röhejes “Designed for WinMo7” matricák. De mi lesz azokkal, akik régebben, vagy mostanában vásároltak készüléket (tudom, vessenek magukra…)? Az még hagyján, hogy az igen korosnak tekinthető Samsung Omniám már a kijelzőnél elhasal, de hogy például egy még ma is elég frissnek tekinthető Omnia 2 a 8 GB-os belső memória kritériuma és az 1 GHz-es CPU miatt kiessen a kosárból, attól kicsit kinyílhat a bicska szegény WinMo-t használó tulaj zsebében.

Windows Mobile 7 hardverkövetelmények - vigyázat, sokkol!

Persze valószínűbb (legalábbis ezt reméljük), hogy a fenti adatok nem, vagy nem minden ponton bizonyulnak majd igaznak a rendszer követelményeinek hivatalos bejelentésekor, mivel a régi, hűséges Windows Mobile-t használók is tisztában vannak az oprendszer gyengeségeivel, és azzal, hogy jelentős fejlesztésre szorul, így érhető, hogy nem akarnak kimaradni az újdonságból.