Az OpenOffice fájlok révén terjedő, többféle operációs rendszeren is működőképes féreg kapcsán felmerültek olyan kérdések, amelyek a nyílt forráskódú szoftverek biztonságát firtatták.
A május végén felbukkant – akkor még csak kísérleti jelleggel készült – Badbunny vírus a hét elején ismét felhívta magára a figyelmet, hiszen elkezdett terjedni az Interneten. A kártékony program legfontosabb jellemzője, hogy különböző OpenOffice állományok felhasználásával a Windows mellett a Mac OS X és a Linux operációs rendszereken is működőképes. A vírusvédelmi cégek folyamatosan figyelemmel kísérték a féreg hódító útját, és mostanra kiderült, hogy sikerült megakadályozni a kártevő szélesebb körű elterjedését.
A Badbunny ugyan nem okozott nagy károkat, de egy fontos kérdésre felhívta a figyelmet. Mégpedig arra, hogy vajon a nyílt forráskódú szoftverek, mint például az OpenOffice célpontjává válhatnak-e a vírusoknak. Ooi Szu-Khiam, a Symantec egyik biztonsági szakértője sietett leszögezni, hogy a nyílt forráskódú alkalmazások alapvetően nem jelentenek nagyobb kockázatot, mint az egyéb szoftverek. A szakértő úgy látja, hogy a vírusok íróit elsősorban az motiválja, hogy olyan platformokon tudják terjeszteni a kártékony programjaikat, amelyeket a lehető legtöbben használnak. Vagyis az operációs rendszerek, illetve az egyes szoftverek népszerűsége a mérvadó. Jól látható továbbá az is, hogy a biztonsági rések éppúgy előkerülnek azokban a programokban is, amelyek forráskódja nem érhető el, hiszen például a Microsoft, az Oracle, stb. termékek esetében is szükség van hibajavítások telepítésére.
Ooi Szu-Khiam elmondta, hogy nyilvánvalóan a vírusírók is arra törekednek, hogy a programjaik több platformon is működőképesek legyenek. Sok fejlesztés során fontos szempont, hogy egy-egy alkalmazás Windowson, Linuxon vagy Mac OS X operációs rendszeren is futtatható legyen, hiszen ezzel jelentősen nő a szoftverek étéke. Így a vírusok készítői számára is meghatározó cél lehet, hogy a kártevőik több platformon legyenek képesek fertőzni.