Ha van rá fél perced, akkor velünk azonnal kiderítheted a választ!
Az Opera programozói az elsők között hívták fel a közvélemény figyelmét a webes bányászatra, s igen hamar megoldást is kínáltak erre a kellemetlen jelenségre – a napokban már a mobilokra szánt kiadásoknál is. Szerencsére számos alternatíva létezik, így akkor is biztonságban tudhatjuk gépünk erőforrásait, ha a Google Chrome, a Firefox, az Edge vagy valamelyik más böngészőt favorizáljuk. Ilyenkor valószínűleg külső segítség után kell nyúlnunk, egy olyan kiterjesztés (add-on) használata lehet célravezető, mely automatikusan betölt és naprakészen tart egy szűrőlistát – ez jó eséllyel a „NoCoin” lesz.
A vizsgálat (katt a képre) fél percig sem tart.
Léteznek más módszerek is, például oldalspecifikusan – már amennyiben van erre mód – letilthatjuk a JavaScript futtatását, így akadályozva meg a Coinhive és társainak működését. Ezzel a lépéssel persze óvatosan kell eljárnunk, hiszen egy mozzanattal visszalépünk a kőkorszakba, mivel a JavaScript gyakorta elengedhetetlen a weblapoknál. Akármilyen módon is védekezünk, a fenti képre kattintva azonnal meggyőződhetünk arról, hogy a módszerünk miként teljesít éles körülmények között. Az Opera statisztikái szerint a teszten minden negyedik jelentkező (25,4%) elbukott, ezeknél a böngészőknél gyakorlatilag egy pár kódsoron múlik a processzor teljesítményének lekötése. Az oldal figyelmeztetése szerint ne lepődjünk meg, ha a vizsgálat során PC-nk hangosabbá válik, ez a dolog természetes velejárója és (valószínűleg) annak következménye, hogy védtelenek vagyunk – szerintünk a terhelés időtartama olyannyira rövid, hogy senkinél sem lehet probléma.
Nálunk egyébként az egyik legismertebb weblap a MOOvie.cc volt, mely bevételszerzés céljából ilyen módon hasznosította a látogatók számítógépeit. A filmes portál az incidens előtt igen előkelő helyen állt a hazai weblapok népszerűségi ranglistáján; a 161. helyet foglalta el.
Forrás: ghacks.net, Opera