Az Intel 2011. május 31-én a Computexen mutatta be először az Ultrabookot, az első eszközök pedig októberben láttak napvilágot.

Ultrabook: a számítástechnika új korszaka?

Ahogy az Ultrabookok fejlődnek, úgy fejlődik a velük való kommunikáció is az érintőkijelzőknek köszönhetően. Az érintőképernyők megjelenése az Ultrabookok dizájnját is befolyásolni fogja, így számos különleges, hibrid forma jöhet létre. Az Intel egyik koncepciójában szerepel egy átlátszó panel is, mely a kagylóhéj kialakítású Ultrabook nyitott állapotában touchpadként funkcionál, összecsukva pedig érintőkijelző lesz, így biztosítva a könnyed használatot utazás közben is.

  • Idén több mint 75 Ultrabook érkezik különböző méretekben (14 és 15 hüvelyk is), formában és stílusban. Az Ultrabookok második hulláma az Intel harmadik generációs Intel Core processzor családjára épül, az első darabok már tavasszal várhatók, a kínálat pedig folyamatosan bővül az év során. 
  • A biztonság egyre fontosabb szerepet tölt be a személyes felhasználásban, a vásárlók is egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek személyes adataik védelmére. A MasterCard-dal kötött stratégiai együttműködés célja a biztonságosabb és egyszerűbb online vásárlások megvalósítása az Ultrabookokon. 
  • Az Ultrabookok minden részletét újratervezték, így a kijelzőt, az alaplapot és a ventilátort is, hogy beleférjen a vékony vázba. Ennek érdekében az Intel tavaly egy 300 millió dolláros Ultrabook-alapot hozott létre, hogy támogassa a gyártók fejlesztési törekvéseit.

Az Intel és a hang és beszéd alapú megoldásokat szállító Nuance Communications között létrejött együttműködés célja egy az Ultrabookokhoz tervezett hangfelismerő és hangvezérlő alkalmazás létrehozása. A hangfelismerés segítségével a felhasználók a hangjukkal irányíthatják majd a gépeket. A Dragon szoftverfejlesztő csomagja és a Nuance technológiája az Intel AppUP Centerben is elérhető lesz, így a fejlesztők új Ultrabook alkalmazásokat hozhatnak létre erre építve. Ezen kívül az Intel intuitív, rövid hatótávolságú gesztusfelismerő fejlesztésén is dolgozik.

Forrás: Sajtóközlemény