A PC Watch részletes információkat közölt az Ivy Bridge lapkák fizikai paramétereiről, technikai mutatóiról.
A 22 nanométeres eljárással készülő chip alapterülete 160 négyzetmilliméter és 1,48 milliárd tranzisztorból épül fel. Összehasonlításképpen: a szintén négymagos Sandy Bridge alapú processzorok 216 mm2-es felületen 1,16 milliárd tranzisztort foglalnak magukban. A jelentős különbség a gyártástechnológiai eljárásából és az összetetteb integrált grafikus vezérlőből fakad.
Az Ivy Bridge processzorok elrendezése lényegében olyan, mint a Sandy Bridge-nél. A négy x86-64-es processzormag 256 KB méretű dedikált másodszintű gyorsítótárt kapott, valamint még egy közös 8MB-os L3 cache-ből is dolgozhatnak. A különböző modulok között a ring-bus tartja fent a kapcsolatot, a jobb oldalon látható System Agent pedig a DMI buszt, az integrált memóriavezérlőt és a PCI-Express vezérlőt tartalmazza. Az Intel négy konfigurációt tud létrehozni ebből az egy lapkából:
– 4+2: Mind a négy mag működőképes, 8 MB L3 cache érhető el, az IGP 16 shader egysége aktív.
– 4+1: Mind a négy mag működőképes, 6 MB L3 cache érhető el, az IGP már nem teljes értékű.
– 2+2: Két mag használható, 4 MB L3 gyorsítótár aktív, az IGP teljes erejében működik.
– 2+1: Két mag használható, 3 MB L3 gyorsítótár érhető el, az IGP ismét nem teljes értékű.
A grafikus processzor 16 darab programozható végrehajtó egysége különféle GPGPU feladatokat is elvégezhet. A PCI Express vezérlő két darab x8-as portot tud működtetni, a PCH és a processzor a DMI linken kommunikálhat.
Forrás: techpowerup.com