Hivatalosan is útjukra indultak a 25 illetve 35 W-os fogyasztásukról híres AMD Turion 64 processzorral szerelt számítógépek, melyek nem titkolt célja az Intel Centrino platform csatába hívása.
Ismerkedjünk most meg három modellel, melyek mindegyike megvásárolható lesz egy-két héten belül. Az AMD legújabb központi egységei egy nagyon fontos lukat tömnek be a társaság termékkínálatában: eddig igazán versenyképes modellt nem tudtak biztosítani a vékony és könnyű, azaz a 3 kg alatti rendszerekhez. A mostani Turion viszont kellőképpen kicsi és kellőképpen hűvös is ahhoz, hogy igen komoly sikerekre számíthasson, lássunk is rögtön négy rá épülő terméket.
A Fujitsu-Siemens Amilo A7645 célja egy megfizethető árú, ámde mégis rendkívül könnyedén és hosszú időn át hordozható, nagy teljesítményű rendszer kínálása. A 25 W-os Turion 64-ek leggyorsabb tagjával, az 1,80 GHz-es MT-32-vel szerelik. Természetesen beépített vezeték nélküli hálózati vezérlővel rendelkezik, optikai meghajtója DVD-írásra is képes. Három USB 2.0-, egy FireWire-csatlakozó, egy D-sub-kimenet, egy négyfunkciós kártyaolvasó, egy 32 bites PC Card foglalat, egy vonalbemenet, egy hangszórókimenet, egy mikrofonkimenet és egy S-Video-kimenet található rajta.
Nem célja a játékosok kiszolgálása, így a grafikus megjelenítésről az egyébként szinte mindenre elegendő SiS M760 gondoskodik. Két SO-DIMM-foglalatába legfeljebb 1 GB DDR SDRAM helyezhető. 15 hüvelykes hagyományos, 4:3 arányú kijelzője 1024×768-as legnagyobb felbontást támogat. 333×272×25,3/35,7 mm-es méretével meglehetősen kellemesnek mondható, 2,75 kg-os tömege viszont már a kategória határaihoz közelít.
Következő versenyzőnk az ASUS A6K modellje, mely Intel Centrino platformra már eddig is elérhető volt. Különlegessége a 15,4 hüvelykes szélesvásznú kijelző, a beépített GeForce Go 6200-as grafikus vezérlő, valamint a szintén beépített webkamera, amely meglehetősen jó minőségű, akár 1024×768-as felbontásban is üzemel. Noteszgéphasználók örök problémája, hogy nem tudják hová tenni az útközben amúgy is nehezen kezelhető webkamerát esetleges videobeszélgetéshez, az ASUS ezen is segít. Tömegével is méretével is kategóriáján belül a legnagyobbakhoz tartozik: 2,8 kg, illetve 354×284×35,2 mm, de ez nem feltétlenül válik hátrányára, hiszen használata jóval kényelmesebb, mint kisebb társaié.
Vezeték nélküli hálózat, SiSM756 lapkakészlet, a már említett GeForce Go 6200-as grafikus vezérlő 64 MB helyi memóriával, akár 2 GB 333 MHz-es DDR SDRAM támogatása jellemzi. Négy USB 2.0, egy TV-kimenet és egy kártyaolvasó emelendő ki csatlakozói közül, de természetesen a megszokott D-sub- és PS/2-es, valamint hangcsatlakozók is megtalálhatók rajta. Szintén DVD-íróval érkezik, különlegessége, hogy a nagyobb fogyasztású, 35 W-os Turion 64-eket is támogatja, tehát ebbe akár 2,00 GHz-es változat is tehető. A készülék első részén található gombok segítségével bekapcsolás nélkül hallgathatjuk az optikai meghajtóba helyezett zenéket.
Az MSI Megabook S270 igazi kis gyöngyszem, 12,1 hüvelykes, 1280×800 képpont felbontású szélesvásznú kijelzője meghatározza méretét: egy tényleg igazi vékony és könnyű megoldással van dolgunk. Vastagsága mindössze 2 cm, tömege pedig 1,8 kg, így aztán tényleg bármikor, bárhova magunkkal vihetjük. Fizikai biztonságáról a magnézium-alumínium váza gondoskodik.
Kis mérete ellenére hűtőrendszere kiváló, ugyanis a 35 W-os központi egységeket is képes kiszolgálni. A grafikus megjelenítésért és az egyéb környezeti feladatokért az ATI Xpress 200 lapkakészlet felelős, ennek legfeljebb 2 GB 400 MHz-es DDR SDRAM-ot adhatunk. PC Card, “Mini-PCI” WLAN és Bluetooth számára, valamint háromfunkciós kártyaolvasó jellemzi még. Emellett a szokásos csatlakozók is megtalálhatók rajta, USB-ből ezen a példányon három darab található.
Aki VIA K8N800-ra épülő Turion 64-es rendszert szeretne, először a BenQ háza táján nézzen körül, R22-es sorozatuk ugyanis erre épülő taggal is rendelkezik. Grafikus vezérlője VIA Unichrome Pro, 2,78 kg-os tömegével és 326×277×22-36,7 mm-es méretével az első két bemutatott modell ellenfele lehet, egyébként egy teljesen átlagos rendszernek mondható. Beépített vezeték nélküli hálózat, négy USB 2.0, hálózat, S-video- és D-sub-csatlakozó jellemzi.