Válassza az Oldal lehetőséget

Továbbfejlesztett fájlformátum-kompatibilitás és csoportmunka-támogatás az új vállalati LibreOffice csomagban

Továbbfejlesztett fájlformátum-kompatibilitás és csoportmunka-támogatás az új vállalati LibreOffice csomagban

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy SUSE portfóliójában elérhetővé vált a LibreOffice 4.0 for Windows, amely a népszerű, nyílt forráskódú irodai programcsomag vállalati felhasználásra optimalizált változata. A szövegszerkesztő, táblázatkezelő, prezentációkészítő, adatbázis-kezelő és képletszerkesztő alkalmazásokat, valamint rajzolóprogramot tartalmazó csomag újításaival a szervezetek tovább növelhetik a munkahatékonyságot, miközben az irodai szoftverekre fordított költségeik csökkennek, illetve alacsonyan tarthatók.

 

A szoftvercsomag mellé a SUSE olyan magas szintű vállalati támogatást kínál, amely kiterjed a javítócsomagok kiadására, az ügyfeleknél egyedileg felmerülő hibák javítására, valamint a forráskód egyéni igényeknek megfelelő átalakítására is. A LibreOffice 4.0 for Windows emellett olyan hibajavításokat is magában foglal, amelyek a közösségi LibreOffice kiadásban csak a későbbi változatokban lesznek elérhetők.

A legfrissebb csomag több fontos újítást tartalmaz a fájlformátum-kompatibilitás terén. Számos fejlesztés és hibajavítás készült az OOXML és RTF fájlok exportálási és importálási folyamataihoz kapcsolódóan, emellett az új csomag már a Microsoft Publisher dokumentumok importálására is lehetőséget kínál. A Visio fájlformátum támogatása szintén kibővült: a LibreOffice 4.0 for Windows minden létező Visio fájlformátumot támogat, az 1992-ben kiadott Visio 1.0-tól egészen a tavalyi évben kiadott Microsoft Visio 2013-ig.

A programcsomag a CMIS szabvány használatával integrálható a leggyakoribb tartalom- és dokumentumkezelő rendszerekkel, így közvetlenül elérhetők többek között az Alfresco és a Microsoft Sharepoint 2010 rendszerekben tárolt fájlok. A felhasználói felületet is továbbfejlesztették, a csomag támogatja a Firefox témák (Personas) használatát, ezáltal a LibreOffice megjelenése még inkább személyre szabható.

A szövegszerkesztő program újdonságai közé tartozik az eltérő élőfej és élőláb a dokumentumok első oldalán, amely külön oldalstílus használata nélkül hozható létre. Emellett bővültek a beállítási lehetőségek a szavak számolásánál is. A táblázatkezelő alkalmazásban 2GB-ról 4 GB-ra emelkedett az ODF dokumentumok maximálisan megengedett mérete, a diagramok pedig már képként is exportálhatók.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.