Legalábbis ez derül ki a U.S. Census Bureau elemzéséből, ami annyiban csal egy kicsit, hogy a táblagépeket is egy kalap alá veszi a telefonokkal.
Ennek ellenére valószínűleg akkor is ugyan ez az eredmény, ha valóban csak az előfizetéssel rendelkező telefonokat, okostelefonokat, telefon funkcióval rendelkező PDA-kat számolnák össze. A U.S. Census Bureau kutatásai alapján az előző évi adatokhoz képest idén 9%-os növekedés tapasztalható, ami elég erős számadat, és ezzel olyan határt értek el, ami mérföldkő a mobilozás területén, ugyanis több élő előfizetést tart fent a lakosság, mint amennyi élő potenciális felhasználó van az Államokban.
Az Amerikai Egyesült Államok lakossága 312 millió fő jelenleg, míg az idei évben a mobil-előfizetések száma elérte 327 milliót, vagyis ezzel már 1,05 előfizetés jut egy felhasználóra. Ez persze korántsem számít olyan nagy eredménynek, hiszen ezt már több európai ország is elérte, ráadásul már évekkel korábban. Itthon például 2008-ban teljesítette ezt a mérföldkövet a lakosság, de a svédeknél már 2004-ben meghaladta a lakosok számát az “ügyfelek” száma. Az okostelefonok száma egyéb iránt 95 millió felett van már, és az előző évhez mérten 57%-kal nőtt, míg a táblagépek 15 milliós darabszámmal zártak, de mindössze 17%-kal gyarapodtak az előző évhez mérten.
A forgalmi adatok is érdekes irányba változnak, átalakulni látszanak a fogyasztói igények. A telefonon bonyolított hívások forgalma mindössze 1%-kal, míg a szöveges üzenetek száma 16%-ot nőtt, ami talán átlagosnak nevezhető, viszont az internetes forgalom 111%-kal ugrott, ami hatalmas terhelésnövekedés a hálózatok számára, így nem kevés összeget kell hálózati modernizálásokra költeni a szolgáltatóknak. Ezek a számok hasonlóan alakulnak a hazai piacon is, bár nálunk már inkább csökken az előfizetések száma, jelenleg 1,17/fő arányban van a teljes lakossághoz mérten. Persze így sem kell pánikba esni a szolgáltatóknak, ez sajnos várható volt, a piac telítettsége ezzel jár.
Forrás: cnn