Válassza az Oldal lehetőséget

Tippek a biztonságos Facebook használathoz

Tippek a biztonságos Facebook használathoz

Csizmazia István (vírusvédelmi tanácsadó) útmutatása alapján könnyebben felismerhetjük a Facebookon terjedő átveréseket.

Facebook Vs_Twitter_01

Az első és talán a legfontosabb, hogy ne kattintsunk gondolkodás nélkül minden szenzációsnak, ingyenesnek, botrányosnak látszó hírre, képre, linkre! Ha egy videót vagy egyéb tartalmat csak úgy lehet megnézni, ha előtte csatlakozunk, előre lájkolunk, ismeretlen alkalmazást telepítenünk, akkor jogosan gyanakodhatunk átverésre, hiszen ezek a legtipikusabb social engineering támadási formák. Érdemes előbb rákeresni az interneten, véletlenül nem egy jól ismert csalásba akarunk-e éppen belesétálni. A keresésben, leleplezésben olyan, kimondottan az ilyen átverések ismertetésére specializálódott oldalak is nagy segítségünkre lehetnek, mint a Facecrooks, a hoax-slayer.com, a thatsnonsense.com, a thebulldogestate.com, a nakedsecurity.sophos.com vagy éppen a facebookprivacyandsecurity.com.

 

Szintén fontos, hogy ne töltsünk ki magunkról gépiesen mindent adatot! Senkit nem kergetnek az asztal körül, hogy minden személyes adatát adja meg a Facebookon, vagy más közösségi webhelyen. Ehhez kapcsolódik az is, hogy ne legyünk állandóan bejelentkezve, és ne osszunk meg mindent! Utóbbi rendkívül fontos, hiszen ez jó támpont lehet arra, hogy a jelszó emlékeztető kérdésre adott személyes, bizalmas válaszunkat egy idegen is könnyen kitalálja.

 

A további leírás az antivirus.blog.hu weboldalon található cikkben olvasható.

 

Forrás: antivirus.blog.hu