Áprilistól mintegy 30, eddig jobbára segélyből élő állampolgár kezdheti meg a munkát a Nagykőrösi Távmunka-házban, amelynek létrejöttében a Microsoft Magyarország Korlátlan Lehetőségek Programja keretében aktív szerepet vállalt.

microsoft

A Bács-Kiskun Megyei Civil Szolgáltató Központ és a Microsoft közös munkájával létrejövő távmunka-ház megnyitásával olyan munkaképes embereket sikerül visszahozni a munkaerőpiacra, akiknek egyébként alig, vagy nagyon kevés lehetőségük lenne dolgozni. A távmunka azonban nem csak az ott dolgozónak jelent jó lehetőséget, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ezt az atipikus foglalkoztatási módot választó cégeknél mind költségmegtakarítás, mind hatékonyság szempontjából 20-30 százalékos javulás érhető el.

 

A Nagykőrösi Távmunka-ház leendő dolgozóinak többsége gyermekgondozási-segélyen volt, szülés előtti munkahelyükre nem vették vissza őket. A kisgyermek miatt ugyanakkor nem is tudnak még Budapestre bejárást vállalni. Az áprilistól munkába állók másik részét olyanok teszik ki, akik naponta több órás utazást vállaltak azért, hogy munkahelyükre eljussanak, ám a távmunka-házzal lehetőségük van lakóhelyükhöz közel dolgozni.

 

„A Microsoft a projektből megvásárolt számítógépekhez biztosította a szoftvereket – úgy, mint Windows 7-t, Office2010-et, Windows Server-t, Internet Explorer 9-et, valamint a felhő alapú Skydrive-ot és az Office365 csomagot -, valamint részt vett a dolgozói IT képzésen is. A távmunka-házban kialakított tantermet a Microsofttól kapott bútorokkal rendeztük be. További terveink között egy olyan gyermekeknek szóló játszó és fejlesztő terem létrehozása áll, ahol az anyák a munkájuk idejére szakképzett dajkákra bízhatják gyermekeiket”– hangsúlyozta Tóth István, a Bács Kiskun Megyei Civil Szolgáltató Központ igazgatója.

 

A Távmunka-házat működtető civil szervezet idén áprilisától indítja a Kismama Karrier Központ programját, amely legalább 160 kismama és kisgyermeket nevelő apuka munkaerőpiaci re-integrációját tűzte ki célul. A Microsoft ennek a központnak a munkáját ingyenes – a Microsoft felhőszolgáltatásán alapuló – Office 365 csomagokkal segíti. A felhőalapú szolgáltatásokhoz hasonló transzformációs technológiák ugyanis felgyorsítják a fejlődést azáltal, hogy jobb hozzáférést biztosítanak a legfontosabb ICT szolgáltatásokhoz, és a korábbiakhoz képest sokkal több embert képesek elérni anélkül, hogy a beruházások csökkentésére vagy az infrastruktúra fejlesztésének visszafogására lenne szükség. A IDC globális IT piackutató és tanácsadó cég kutatása szerint a felhő alapú szolgáltatások 2011 és 2015 között nettó értékben 87,3 milliárd forinttal járulnak hozzá a gazdaság szereplőinek bevételéhez, és csak Magyarországon 2000 új munkahely létrejöttében segítenek majd, amiből 1900 várhatóan nem az informatikai szektorban keletkezik.

 

Forrás: microsoft.com