KAMA Jacket 2.5
Látott már valaki KAMA márkájú dzsekit? Ha nem, akkor itt a remek alkalom, nézzétek meg! Igaz, ezt a kabátot nehezen fogjuk magunkra húzni, de a Scythe-nál sem erre tervezték. Sokkal inkább 2,5 colos, vagyis notebook merevlemezekre használható ez a kisködmön – Móra Ferenc után szabadon.
A csomagban a háttértár gumiborításán kívül kábelt és egy csatlakozót is találunk, amiből egyből nyilvánvalóvá válik, hogy itt nem csupán egy ütögetés elleni védelmet, hanem egy komplett csatolót kapunk, amivel a kisméretű vinyókat USB-n keresztül tudjuk gépünkhöz kötni. A merevlemezhez köthető kábel egyik vége mini-USB, a másik két normál USB-csatlakozó. Azért kettő, mert a tápellátás is az USB-kapukon keresztül történik.
A szerkezet egyetlen hibája, hogy az újabb (a régebbiekhez sem) SATA felületű eszközökhöz nem használható, csupán a PATA csatoló játszik ebben az esetben. Erősen csodálkoznánk, ha hamarosan nem kapnánk belőle egy SATA csatolósat is. Azok számára, akik rendelkeznek még ilyen merevlemezzel, mindenképpen jó megoldás a Scythe csomagja, hiszen egyszerű, külső táp nélküli hordozható háttértárat varázsolhatnak a már használaton kívüli vinyókból.
KAMA Bay Speaker
A név nem hazudik, elérkeztünk bemutatónk legérdekesebb termékéhez, egy előlapi hangszóróhoz, melyen a Scythe neve díszlik. A japán gyártónak nem ez az egyetlen hangkeltéssel foglalkozó eszköze, oldalainkon találkozhattak már olvasóink a KAMA Bay Amp elnevezésű erősítővel is, mellyel vájt fülű (tényleg az 🙂 ) kollegánk meg volt elégedve.
Jelen kütyüvel kapcsolatban elég szkeptikusak vagyunk, de azért egy esélyt adunk neki, hogy meggyőzhessen minket. Mielőtt azonban kipróbálnánk, nézzük meg közelebbről!
A gyártó adatlapja szerint kétszer 1,5 wattot tud a kicsike, ám mivel az előlapon négy darab fém membrános hangszórót találunk, gyanús, hogy ezekből kettő-kettő tartozik egy oldalhoz. Az előlapon a hangkeltők mellett egy ki- és bekapcsoló gombot, és egy hangerő-szabályozót találunk. Egy fejhallgató kimenet elfért volna még, nem is értjük, miért spórolták le.
A beszerelés és a bekötés egyszerű. A számítógépházba az 5,25 colos helyre négy csavarral rögzíthetjük, a jelet pedig egy mini-jack kábelen keresztül a hátlapi audiokimenetről nyerhetjük. A kábel kivezetéséhez kapunk egy perforált hátlapot is, amit a bővítőkártyákhoz csavarozhatunk, így a madzag igényes módon bújuk elő gépünkből.
Miután a szemrevételezés megtörtént, jöhetett a próba. A pudingé az evés, a hangszóróé a zenehallgatás. Mit mondhatunk róla, ha rövidek akarunk lenni? Azt, hogy szól. A meglepő, hogy annyira nem is szól rosszul, sőt, annál nagyságrendekkel jobb, mint amit vártunk. Hozzáteszem, nem vártunk túl sokat.
Szóval a lényeg, hogy a kétszer másfél watt elegendő arra, hogy egy kisebb asztali hangfalpár teljesítményét és minőségét hozza. Igaz, ezt nem tudjuk a monitor két oldalára tenni, így a sztereó élmény jócskán elmarad, de lássuk be, napjainkban sztereónak lenni már nem nagy durranás.
Ami bizonyos, hogy az asztalra helyezhető kisebb hangkeltőket remekül pótolja, ami nagy előnye, hogy azokkal szemben ez nem foglal helyet az asztalon, nem kell hozzá még egy tápegység, és még néhány kábel, ami az asztalon tekerőzik. Egy irodai gépbe tuti ezt választanám, ha lenne rajta fejhallgató-kimenet. Reméljük, a következő generációból nem felejtik ki.
Még egy lényeges adat a végére. Mi ugyan a fehér előlapost kaptuk meg belőle, ám a a KAMA Bay Speaker, ahogy a képek is mutatják, létezik fekete és ezüst színben is, így szinte minden házhoz találunk színben illőt.