Az NVIDIA egyik munkatársa néhány nappal ezelőtt bejelentette, hogy elkelt a kétmilliomodik SLI-képes NVIDIA lapkakészlet is, ami nagy siker a vállalat számára.

Az eredeti nForce4 SLI 2004-es megjelenése óta több mint kétmillió ilyen lapkakészlet, és több mint hatmillió GeForce-sorozatú grafikus vezérlő hagyta el a gyártósorokat. Így a legfelsőbb kategóriát jelentő SLI-képes nForce4-ek a társaság teljes lapkakészlet-áradatának mintegy 20-25 százalékát teszik ki, azaz könnyen kiszámolható, hogy az alsóbb kategóriás megoldások is igen szépen fogynak.

Az NVIDIA szerint az AMD processzoraihoz készült, grafikus maggal nem rendelkező lapkakészletek piacán 90 százalékos részesedést sikerült elérniük, ami az igen gyenge konkurencia ismeretében igencsak hihető. Jelenleg az AMD-alapú rendszerek 45 százalékát szerelik beépített grafikus maggal ellátott lapkakészlettel, és mivel a nyolcadik generációs megoldásokhoz a társaság egyáltalán nem szállít videovezérlős északi hidat, így legalább e szegmensből megélhet a SiS, a VIA és az ATI adott ágazata.

Jól látható tehát, hogy míg a diszkrét megoldások esetén az NVIDIA szárnyal, az integrált grafikus maggal szerelt változatok hiánya egyelőre jelentősen behatárolja a lehetőségeiket, nem véletlen, hogy gőzerővel dolgoznak egy ütkőképes megoldáson, mely pillanatokon belül elkészülhet. 2005 második negyedévében az NVIDIA az AMD-s rendszerek 35 százalékát uralta, ami 20 százalékkal kevesebb, mint egy negyedévvel korábban. Ezzel szemben az ATI ugyanezen időszak alatt a közel nulla szintről 27 százalékra küzdötte vel magát, míg a maradék 38 százalék a VIA és a SiS kezében maradt.

Visszatérve az SLI-képes megoldások sikeréhez, kis fejszámolással arra juthatunk, hogy gyakorlatilag minden tizedik AMD-s rendszert több GPU-s működésre alkalmas számítógépként értékesítik.