Rövid időn belül három X58-as lapot dob piacra az MSI.
Az MSI egyidejűleg több olyan alaplapjáról rántotta le a leplet, ami az Intel X58 révén Intel Core i7 típusú központi egységgel társítható: az X58 Pro-E a GreenPower dizájn, a csúcskategóriás Eclipse Plus az NF200-as lapka alkalmazása, az X58M pedig micro-ATX mérete miatt érdemel kitüntetett figyelmet.
Az X58 Pro-E értelemszerűen az X58 Próval mutat hasonlóságot, éppen ezért a legtöbb ponton meg is egyezik azzal. A hűtést ugyan lecserélték, a slotokat is átszínezték, ám ennél sokkal fontosabb az, hogy birtokában van az úgynevezett GreenPower dizájnnak, ami minden bizonnyal az energiagazdálkodás területén vezet be valamiféle újdonságot, de hogy ez pontosan mit is takar, az még nem derült ki.
Ezen felül az X58 Pro-E ugyanazon szolgáltatáskörrel rendelkezik, mint amiról az X58 Pro kapcsán már beszámoltunk: a központi egység DDR3-as, 800, 1066, 1333 vagy 1600 MHz sebességű memóriamodulokkal társítható, a három PCI Express 2.0 x16 slot révén az ATI CrossFireX támogatott (az NVIDIA SLI azonban nem!), társkártyáinkat két-két PCI és PCIe x1 sín várja, a gigabites hálózati vezérlő és a nyolccsatornás audió értelemszerűen integrált kivitelű, továbbá 6+1 SATA-II és 1 IDE csatlakozó állítható a merevlemezek, illetőleg az optikai meghajtók szolgálatába.
Az X58 Pro-E várhatóan 220 dollár alatti összegért vihető majd haza.
Az X58M piacra dobásával az MSI egy egyelőre alacsony lélekszámú táborhoz csatlakozik, ugyanis micro-ATX méretű, ámde Intel Core i7 kompatibilis alaplappal ezidáig csupán néhányan merészeltek előrukkolni: jelenleg a DFI-nek (LanParty JR X58-T3H6) és az ASUS-nak (Rampage II Gene) van eféle terméke.
A Socket 1366 foglalatba magától értetődően Intel Core i7 CPU illeszthető, a memóriafoglalatokba pedig DDR3 szabványú modulok helyezhetők, órajelük 800, 1066 vagy 1333 MHz lehet. A micro-ATX méret ellenére két teljes értékű PCIe 2.0 x16 slotnak is jutott hely, magyarán akár egy szolidabb CF konfiguráció kiépítésére is van lehetőség, azonban mind a PCI Express x1-ből, mind a PCI-ból csak egy-egy darab fért el a zsúfolásig megpakolt nyomtatott áramköri lapon. Az adattárolást illetően 6+1 SATA-II, 1 PATA és 1 FDD csatlakozóra hagyatkozhatunk, továbbá a felszereltség szerves része egy gigabites hálózati vezérlő és a nyolccsatornás audió.
Hitelt érdemlő információ azt illetően nem látott napvilágot, hogy az MSI X58M mikor kerül kereskedelmi forgalomba.
Az Eclipse Plus közel azonos tudáskészlettel bír, mint a “Plus” szócskát mellőző társa, az Eclipse SLI, azonban az NF200-as lapka jelenléte extra szolgátatással ruházza fel az alaplapot. Ez ugye abban teljesedik ki, hogy a négy PCI Express 2.0 x16 slot közreműködésével akár hármas vagy úgynevezett Quad SLI rendszerek kiépítésére is lehetőség nyílik. Azt azonban nem árt tudni, hogy ha mind a négy sínt kihasználjuk, akkor csupán három dolgozik ténylegesen tizenhatszoros sebességgel, a negyedik ilyenkor négyszeres tempóval működik.
Az Eclipse Plus új, kevésbé látványos, ámde könnyebben eltávolítható hídhűtést kapott, nem rendelkezik IDE csatlakozóval, viszont egyéb paramétereit tekintve ugyanazt nyújtja, mint az Eclipse SLI: 10 SATA-II és 2 eSATA port, duál gigabites Ethernet, FireWire, diagnosztikai LED, alaplapi Power, Reset, Clear-CMOS, OC Dial és Green Power gomb, PCI Express x1 sínbe illeszkedő Creative X-Fi Extreme hangkártya stb.
Egy német webáruház kínálatában már szerepel is az Eclipse Plus: a hardwareversand.de 359,23 euróért kínálja megvételre az alaplapot, ami körülbelül 101 ezer forintnak felel meg.