A kapcsolat eredménye majd a 20 nm-es gyártástechnológiánál és a FinFET tranzisztornál mutatkozhat meg.
gray orange_interior_indoor_dimentional_letters_company_logo_wall_sign_Global_Foundries__technology___acrylic_globalfound_1
 
A megállapodás hosszú távú együttműködésről szól és a grafikus processzorokra is kiterjed, melyek a mobil eszközök igen fontos pontjának számítanak. A két cég már jól ismeri egymást, hiszen közösen dolgoztak az ARM Cortex-A sorozatú processzorok optimalizálásán. A szorosabb kapcsolat lehetővé teszi, hogy az ARM részt vegyen a 20 nm-es gyártástechnológia fejlesztésében és abban is segíthet, hogy a FinFET tranzisztorok hamarabb bevetésre kerüljenek. Ezek a megoldások a következő generációs SoC rendszereknél kulcsfontosságú tényezők lesznek.
A jövőben az ARM olyan átfogó platformot kínál (Artisan fizikai IP a GlobalFoundries 20 nm-es LPM és FinFET eljárásához, valamint POP IP), minek révén az ügyfelek egyszerűbben tudják alkalmazni a különböző SoC-okat. Az ARM Processor Optimization Pack (POP) igen nagy segítség lehet, hiszen a különböző leírásokkal, dokumentációkkal az implementációt jelentősen megkönnyítheti – például tartalmaz egy mindenre kiterjedő teljesítményértékelést, ami segít az adott konfiguráció tervezésénél.

Elméletileg a 20 nm-es LPM node-nak köszönhetően akár 40 százalékkal nagyobb teljesítményt és kétszer nagyobb kapu sűrűséget érhetünk el, mint a jelenleg aktuális 28 nm-es csíkszélességen. Az első tesztelésre szánt chipek már elkészültek a GlobalFoundries New York államában lévő gyárában.

Forrás: hírajánló, techpowerup.com