Válassza az Oldal lehetőséget

Silicon Power SSD-k – vegyes kínálat

Silicon Power SSD-k – vegyes kínálat

Jelen tesztjeinkben különböző technológiák csaptak össze, azonban mégsem vagyunk annyira könnyű helyzetben, ha egyértelmű győztest kéne hirdetnünk. Márcsak azért sem, mert teljesen nem összevethető egymásssal a két filozófia, hiába mind az SSD, mind a HDD adatrögzítésre szolgál, kissé más területet céloznak meg maguknak.

Az teljesen nyilvánvaló, hogy “tömeges adattárolásra” még mindig a mágneses elven rögzítő merevlemezek a legjobbak, valamint az “óriás” adatfájlok mozgatásakor egy modern HDD sebességére egy panaszunk sem lehet. Az SSD-t egyértelműen intenzív(ebb) I/O-műveletek végrehajtására találták ki, és ennek megfelelően kell őt értékelnünk.

Silicon Power SSD-k - vegyes kínálat 1
Párban szép az élet…

Azt elöljáróban el kell mondanunk, hogy jelenleg talán SSD és SSD között nagyobb eltérések lehetnek, mint két HDD esetén. Méréseink után az egyértelműen látszik, hogy a Silicon Power három versenyzője közül kettő nem az élbolyban halad – különösen igaz ez a 2,5″-os delikvensre. Megmondjuk őszintén, mi picit többet vártunk tőle, nem tudjuk, hogy a viszonylag gyengébb teljesítmény oka a PATA csatlakozásban vagy a belsőben keresendő. Azonban azt még így is elmondhatjuk róla, hogy az elérést tekintve (0,1 ms) az élen végzett, mely szép teljesítmény (a “merevlemezváltó” SSD-kre ez kell, hogy legyen a jellemző).

A “pendrive-nál” már árnyaltabb a helyzet, ő már kezdett valamit megvillantani tudásából, azonban eredményein látszik, hogy őt inkább hordozható gépek kiegészítőjének szánták. Ezzel együtt lényegesen jobban elnyerte tetszésünket, mint az IDE-s versenyző, annak ellenére, hogy elérési ideje elmaradt a bátyóé mögött.

Silicon Power SSD-k - vegyes kínálat 2

Ő se maradjon ki a magamutogatásból

SATA-s tesztalanyunk már más tészta, vele abszolút meg voltunk elégedve – szinte minden téren. Igaz, az elérési időt tekintve csak a második helyen végzett, azonban mindent összevetve maga mögé utasította a mezőnyt. A Silicon Power e SATA-s egysége megmutatta, mire képes az új technológia, és mit hozhat számunkra a jövő adattárolás terén. Egy szó, mint száz, tetszett nekünk őkelme:

alt

Silicon Power 2,5″ SATA SSD (SLC) 16 GB

Persze az igazi az lett volna, ha az összes versenyzővel több napot együtt-tölthettünk volna, és így a “valós élet” tapasztalatait is meg tudtuk volna osztani Olvasóinkkal – talán mondanunk sem kell, hogy sajnos erre nem volt lehetőségünk. Márcsak azért is lett volna ez fontos, hiszen a merevlemezek esetén kérdéseket vet fel a töredezettség — és ezzel szoros összefüggésben a valós elérés –, mely által jelentősen visszaeshet kedvenc HDD-nk sebessége. E probléma iránti viszonylagos érzéketlenség emeli az összes SSD-t a mágneses meghajtók fölé, mely bizony a mindennapos használat során döntő tényező lehet. (És akkor arról még nem ejtettünk szót, hogy a merevlemezeknél az sem mindegy, hogy a tányér mely pontján van az adatunk.)

Silicon Power SSD-k - vegyes kínálat 3
Jól megférnek egymás mellett

Ezek után tekintsük meg az árakat (tájékoztató jelleggel):

  • Silicon Power SATA SSD 2,5″ SLC 16 GB: 34 210 Ft
  • Silicon Power SATA IDE 2,5″ SLC 16 GB: 34 500 Ft
  • Silicon Power eSATA/USB SSD 2,5″ 16 GB: 13 370 Ft

Mint már említettük volt, a 16 GB-os IDE SSD nem tudott nálunk bizonyítani — ez lehet akár az alaplapi vezérlő miatt is, bár erre igen kicsi esélyt látunk –, és az ár/érték arányát sem érezzük nagyon csábítónak. Ellenben az “SSD-pendrive-ot” bátran ajánlanánk mindazoknak, akik szívesen kipróbálnák ezt a technológiát, illetve akik hasznosítani tudnák képességeit. A legjobb vákasztás azonban kétségkívül a SATA-s versenyző, mely rendszerpartícióként tökéletes hasznunkra lehet.

A Silicon Power SSD-ket a ComputerEmporiumtól kaptuk, köszönjük.

A szerzőről