Silicon Power SSD-k – vegyes kínálat
A méréseket egy ASUS P5Q Deluxe-szal felszerelt konfiguráció segítségével végeztük, melyen egy 32 bites Windows 7 futott egy Yorkfiled CPU társaságában. Pendrive-szerű tesztalanyunkat megnyúztuk mindkét csatlakozása segítségével is: eSATA és USB. Ne is húzzuk tovább a dolgot, lássuk az eredményeket!
Legelőször a HDTune-t vettük elő, mellyel a szűz vizsgálatokat ejtettük meg (itt a formázatlan állapotra tessék gondolni):
IDE – olvasás és írás
eSATA – írás; SATA – írás
USB – olvasás és írás
HDD – olvasás és írás
Az, hogy az (e)SATA-s mérés(ek)nél hiányzik az olvasási képlopás, sajnos nem a véletlen műve. Operációs rendszertől függetlenül 100 % előtt mindig lefagyott a számítógép, egyszerűen nem tudtunk mit tenni. Természetesen az átlagos olvasási sebességet hellyel-közel sikerült ellesnünk: 80,5 MB/s az “e” verzió esetében és 117 MB/s a “sima” SATA-nál.
Negatív meglepetés volt számunkra a “pendrive” szaggatott írási grafikonja – ettől picit jobbat reméltünk. Érdemes azt is megfigyelni, hogy gyakorlatilag megnégyszereződik az elérési idő USB-s kapcsolat esetén (az adatátvitel limitáltsága természetes). Nem töredezett partíción — nagyobb fájlok mozgatása esetén — az adatátvitel jónak mondható egy mai modern HDD esetében – azonban az átlagos elérés egy nagyságrenddel rosszabb az SSD-s társakhoz képest.
Természetesen bevetettük a PCMark05 idevonatkozó tesztjeit (HDD Suite), melyek eredményéről grafikonos formában (is) nyilatkozunk:
Az eredmények igen változatosak, de az jól látszik, hogy ha nem folyamatos melóról van szó (például nagyobb fájlok mozgatása), akkor bizony az SSD-k uralják a mezőnyt. A legjobb értékeket az eSATA-s megoldás hozta, míg a PATA-s versenyző harmadik helyezése enyhe meglepetés lehet. (A HDD-s eredményeknél tartsuk észben, hogy teljesen töredezettségmentes meghajtóról van szó!)
Természetesen a DiskBench nevezetű egyszerű programocskát is izzítottuk:
Az olvasást tekintve — mely vélhetően pufferelt — együtt van a mezőny, azonban az írás már megszórta szereplőinket – ez a versenyszám nem az USB-csatlakozás kedvence.
Végezetül tekintsük meg az Everesttel végzett méréseket:
IDE SSD és HDD
eSATA és USB (SSD)
SSD SATA
A Lavalys szoftverével mértek erősítik bennünk az eddig is tapasztaltakat.
SATA: HDTune olvasás: 117 MB/s
DB írás: 95,648 olvasás: 112,7