Azt, hogy az Antec Skeleton szép-e, tetszik-e valakinek erősen befolyásolja az illető ízlése. Itt a szerkesztőségben is megoszlanak a vélemények a szépséget, hasznosságot illetően, egy dologgal azonban nem tudunk ellenkezni, ez pedig a formabontó forma által nyújtott újdonság érzése. Vitathatatlan, hogy az Antec kemény fába vágta fejszéjét, amikor úgy döntött, hogy ház helyett vázat ajánl a vásárlóknak. Gyanítható, hogy ahogy minket, úgy vevőket is megosztja a ház, hiszen lehet nagyon szeretni, nagyon utálni is azért amilyen.
Sajnos a cikkre jutott kevés idő miatt tesztelésre nem volt lehetőségünk, így a net bugyraiban próbáltunk mérések eredményeire bukkannunk. A talált számok meggyőzőek, hiszen hőmérsékleti értékek tekintetében mindenképpen nyerő a Skeleton a hagyományos megoldásokkal szemben. Ez persze nem is csoda, hiszen a nyitott kivitel, a hatalmas ventilátor verhetetlen teljesítményt nyújt.
A külső felemás megítélése tehát csak az ízlésünket mutatja, ami azonban biztos, hogy az Antec nem hazudtolta meg magát. A remek anyagok, a szép fényezés, a praktikus, kitűnően átgondolt szerkezet egyetlen hibát sem mutat. Amit talán hiányolhatunk, az Antecnél megszokott rezgéscsillapítás a merevlemezeknél, illetve az optikai meghajtóknál. Nem találtunk gumibakokat, és ez egy Antec háznál már negatívum. További gondot jelenthet a gép kábelezése, hiszen ahhoz, hogy mutatós konfigunk legyen elengedhetetlen, hogy a kanócokat szépen vezessük el, rendesen kötegeljük, mert a kábelekből szőtt pókháló csúnyán elronthatja az összképet. Ez a hátránya a nyitott kivitelnek, de annyi az előnye, hogy ezt a kis mínuszt könnyedén pozitívba fordíthatja.
És akkor a sok pozitívum után következzen a legnagyobb rossz pont, ez pedig a CPU hűtése. Sajnos a ventilátor olyan alacsonyra került, hogy jószerével egyetlen brutál léghűtő sem fér be alá, ez pedig egy ilyen, kifejezetten tuningosok által kedvelhető „ház” esetében nagy hiba. Persze szóba jöhetnek a régi Zalmanok, vagy esetleg valami HTPC hűtő, de lássuk be ez elég nyögvenyelős megoldás. Ami még elképzelhető, hogy egy Scythe Mugen ventilátor nélkül kerül a procira, a hűtést pedig rábízzuk a felülről jövő tekintélyes légáramra. Esetleg lehet egy Ninja Mini, aminek a teljesítménye még éppen elégséges. Bár ez a kérdés erősen lerontja az összértékelést mégsem hagyhattuk ki az írásból, hiszen kardinális kérdés a processzor hűtése.
Ha egyéb negatívumot akarunk említeni, akkor a dokumentáció szinte teljes hiányát említhetjük. Ezt orvosolja a net, hiszen az Antec oldalán egy részletes leírást találunk PDF formátumban. Mindenképen ajánlatos a szerelés előtt ezt letölteni és kinyomtatni. A kérdésre, hogy javasoljuk-e a házat megvásárlásra egyszerű. Ha tetszik, vedd meg! A minőségben nem fog senki csalódni, és asztalunk díszévé válhat. Vagy szerelem első látásra, vagy őszinte utálat, köztes állapotot nem igazán tudunk elképzelni, ahogy azt sem, hogy akinek most nem tetszik, később majd megszokja.
Végezetül lássuk a száraz adatokat, amelyek a „házat” jellemzik!
Szín | Metál-ezüst |
Méretek | 33,02 x 37,6 x 41,9 cm |
Tömeg | 7 Kg |
Hűtés | 1 db 250 mm-es, 1 db 90 mm-es ventilátor |
Meghajtó helyek | 2 db belső 5,25″, 2 db belső 3,5″, 4 db külső 3,5″ |
Alaplap kompatibilitás | Mini-ITX, MicroATX, ATX |
Előlapi ki- bemenetek | 1 db Firewire, 1 db eSATA, 2 db USB, AC97/HD ki- bemenet |
Végső értékelésünk szerint a fenti negatívumok mellett is mindenképpen az ajánlott kategóriába sorolható a ház! A hardver komponensek, különösen a CPU hűtő vásárlása előtt mindenképpen mérjük le mi fog beférni a keret alá, nehogy feleslegesen dobjunk ki pénzt egy hatékony, ám a házhoz használhatatlan darabra. Minden más pontot tekintve egy lényegében hibátlan, jól átgondolt házikóhoz jutunk.
Az Antec Skeletont a PC Gear-től kaptuk a bemutató idejére. A mostanában erősen változó árfolyamok miatt azt ajánljuk olvasóinknak, hogy az aktuális ár miatt látogassák meg a PC Gear oldalát!