A tavasz egyik slágertelefonjának utódja a mai igényekhez lett szabva.
Tavasszal a Cubot X19 volt az egyik legnépszerűbb telefon, ami feltörekvő kínai gyártótól érkezett. Nem csoda a dolog, hiszen bődületesen jó ára volt (van), emellett pedig erőnek és kamerás képességeknek sem volt híján. Most itt van az utód, még szebb, még erősebb, még több kamera van rajta, igaz egy picit többe is kerül.
Ha valamelyik gyártó olcsó, de erős központi egységet szeretne a telefonjába, az a MediaTek Helio P60, P70 illetve P90 kínálatból válogat. A P60 és P70 között nincs lényegi különbség, mindössze az órajelek magasabbak egy csöppet. A lapka rendelkezik mindazon képességekkel, amik egy napjainkra szabott telefonhoz kellenek. Nyolc processzormag, nagyfelbontású kijelzők és sok kamera támogatása, valamint a legújabb adatátviteli technológiák kerültek bele. Vagyis az alapok jók, hiszen a Cubot mérnökei a Helio P60 mellett tették le a voksot, és ezzel nem hibázhattak.
A Cubot X20 Pro igazán különlegesre sikerült, képességei miatt erősen feszegeti a középkategória határait, ám, mint azt a Cubot esetén megszokhattuk, az ára egy osztállyal alacsonyabb. A nagy, 6,3 colos kijelző FHD+, vagyis 1080 x 2340 pixel felbontású. Az IPS panelt mindössze egy apró, cseppalakú kamerasziget töri meg a felső élen, amibe egy 13 megapixeles szelfikamera került. Ez is kapott némi intelligenciát, hiszen képes felismerni, hogy férfi vagy nő fotózza magát vele, és nem maradt ki az arcszépítés sem.
Kamera szempontból a hátlap még érdekesebb, hiszen a kategóriától eltérően nem kettő, hanem három objektív kapott helyet a négyszögletes kameraszigetben. Ezek ráadásul egész jó értékekkel bírnak. Több gyártónál tapasztalhatjuk, hogy a minden milyen, csak minél több legyen elvet követik a kamerák kapcsán, ez pedig azt eredményezi, hogy kapunk ugyan három hátlapi kamerát, de azok lényegében használhatatlanok. A Cubot X20 Pro viszont tényleg használhatónak tűnnek, sőt egy érdekességet is elrejtettek a specifikációban.
A főkamera egy Sony IMX486 szenzort kapott, ez 12 megapixeles. Igaz, mostanában már a 48 megapixel dívik, de ne becsüljük le a 12 megapixelt, csak példaként, a Xiaomi MIX 3 két hátlapi kamera is “csak” 12-12 megapixeles. Beltéri fotókhoz kapunk egy 125 fokos látószögű, 8 megapixeles fényképezőt, ez sem tűnik rossznak, de az igazi érdekesség a mélységszenzor. Ez utóbbi a legtöbb gyártónál csak 2 megapixeles, ám a Cubotnál 20 megás Sony IMX350 szenzor lapul a lencsék alatt. Feltételezzük, hogy ennek segítségével csodás mélységelmosást fogunk kapni.
A kamerákhoz tartozó érdekesség az AI, vagyis a mesterséges intelligencia támogatás, amit a telefonba épített Helio P60 központi egység hardveresen támogat egy dedikált mesterséges intelligencia processzoron keresztül. Az AI képes felismerni a fotózandó témát, több száz algoritmus dolgozik azon, hogy a lehető legjobb minőségű végeredményt kapjuk. A beépített téma felismerés 15 különböző tárgyat vagy körülményt képes azonosítani, így például felismeri, ha felhős az idő, de akár azt is, ha naplementében fotózunk. A felismerhető dolgok között ott van például a virág, az autó, az ételek, a növények és a gyümölcsök is. A mellékelt tesztfotók alapján úgy tűnik, hogy működik a dolog, nem is rosszul!
Nézzük át gyorsan milyen képességekkel rendelkezik még a telefon. A központi egységről már szóltunk, de arról nem, hogy a kategória feletti mennyiségű a memória és a háttértár kapacitása is. Előbbi 6- utóbbi 128 GB-os, ami ha kevésnek bizonyul memóriakártyával bővíthető. Természetesen kapunk Bluetooth és wifi csatolót, nem maradt ki a GPS sem. Szenzorokból bőséges a kínálat. Gyorsulásmérő, fényérzékelő, geomágneses érzékelő, gravitációs szenzor, giroszkóp és közelségérzékelő a csomag tartalma.
Érdekesség, hogy az ujjlenyomat szenzor kimaradt, helyette az előlapi 13 megapixeles kamerára bízzák az arcfelismerést és a készülék feloldását. Természetesen lehetőségünk van a hagyományos módokat is beállítani, így PIN kódot is beállíthatunk a biztonság kedvéért. Amiről még nem esett szó az akkumulátor, ami 4000 mAh kapacitású. A hardver többi eleméhez klappol ez a kapacitás, amit a gyártó adatai is megerősítenek, hiszen 28 óra beszélgetés, 106 óra zenehallgatás, majd 9 óra videózás, 6 óra játék fér bele egy töltésbe, persze vagy ez vagy az alapon.
Összességében elmondható, hogy a Cubot ismét egy remek készüléket tett le az asztalra, megemeljük a kalapunkat előttük, főleg azért, mert ezt a hardvert megfizethető áron adják. A készülék bevezető ára 149,99 dollár (45 447 Ft), ami minimum 20-30 dollárral van alatta a konkurens, hasonló képességű telefonoknak, ez pedig ebben az árkategóriában markáns különbségnek számít.
Ha úgy döntesz, hogy az első között szeretnél magadénak tudni egy Cubot X20 Pro mobilt, akkor a bevezető akció részleteit itt találod:
Cubot X20 Pro bevezető akció
Ha rögtön a telefon termékoldalára ugranál, akkor itt teheted meg: