Ígéretünkhöz híven most bemutatjuk a kínálatot.
Kezdjük a hozzánk közelebb álló partnerekkel. Az MSI Radeon HD 7870 és HD 7850 kártyák Twin Frozr III hűtési megoldással rendelkeznek, mely számos sajtó elismerést vívott ki világszerte. A szabadalmaztatott PropellerBlade technológiának köszönhetően a ventilátor lapátok segítségével egyéni légáramlás jön létre a csatornák peremén. Teljes terhelés alatt a GPU hőmérséklete 15 fokot esett a referencia kártyákhoz képest, a működési zajszint 9 decibellel csökken, így 30 db-nél is alacsonyabb. Jól hangzik a dolog, már csak egy kellemes árcédulára van szükség.
Az MSI Magyarország képviseletében információkat kaptunk a várható árazást illetően. A Radeon HD 7870 Twin Frozr 2GD5/OC 106 900, míg a Radeon HD 7850 Twin Frozr 2GD5/OC 72 900 forint körül helyezkedhet el. Ezek alapján a nagyobbik modell – ehhez a kategóriához mérten – viszonylag jó ár/érték arányt képvisel.
Úgy tűnik, hogy az ASUS és az MSI közös “szakáccsal” dolgozik. A recept itt is a halkabb és hűvösebb működés megteremtéséről szól. Az ASUS HD 7870 TOP és HD 7850 TOP grafikus kártyák a vállalat exkluzív DirectCU II hűtési technológiáját alkalmazzák. Ennek lelke a gyorsabb hőleadás érdekében a GPU-val közvetlenül érintkező réz hőcsövek használata. Az egyedi hűtőrendszer két, precíziós 100 mm-es ventilátort használ a zaj csökkentéséhez: a kártyák 20 százalékkal hűvösebben és 10 decibellel csendesebben is működnek, mint a referenciakártya. Mind a HD 7870 TOP, mind a HD 7850 TOP gyárilag túlhajtva érkezik. A HD 7870 TOP (a referenciakártya GPU-jának órajele 1000 MHz) gyárilag 1100 MHz-es, a HD 7850 TOP (itt az AMD által ajánlott érték 860 MHz) pedig 975 MHz-es üzemfrekvenciával érkezik. Ezek az értékek jobb kiindulópontot jelentenek az esetleges további túlhajtáshoz és a grafikaigényes alkalmazásokhoz, utóbbi esetében pedig a mindkét kártyán megtalálható 2 GB-nyi GDDR5 videomemória is lényeges szempont. A kemény túlhajtáson átesett ASUS HD 7850 TOP erősen felkeltette érdeklődésünket.
A VTX3D nem kifejezetten extrém megoldásairól híresült el. Nincs ez másként most sem. Első pillantásra erős a gyanú, hogy gyakorlatilag egy átmatricázásban kimerültek a változások, ettől függetlenül barátságos árazás mellett nem lesz gond.
A HIS sem bízik a referencia hűtés teljesítményében. A mérnökök összesen három termékkel álltak elő. A HD 7870 IceQ X és a HD 7850 IceQ X nem tér el az ajánlott órajelektől. A jól bevált dual slotos hűtőegység mellett ez némiképp furcsának tűnik, de ez még nem minden. Az IceQ iTurbo névre keresztelt rendszer egy teljesen új variáns – nyilván az IceQ alapjaira épülhet. A hűtés négy, 8 mm-es réz hőcsőre és alumínium bordákra alapoz. A monstrum a HIS HD 7870 IceQ iTurbo kártyán teljesít szolgálatot, ám ez a vezérlő is referencia frekvenciákon ketyeg.
A PowerColor a két referencia modell után előállt a HD 7870 PCS+ videokártyával. Az öt hőcsövet és az alumínium bordákat egy 80 mm-es ventilátor hűti. Kiugró túlhajtás itt sem várható. A Club 3D a CoolStream Edition jegyében ugyan kukázta az AMD hűtését, de két másik megoldásánál már megtartotta azt. A dupla hőcsöves CoolStream rendszer hatékonyságáról nem közölt pontos értékeket a vállalat, de a referencia órajelekkel biztosan könnyedén elboldogul. A jó ár ezeknél a modelleknél kötelező kellék.
Az XFX Radeon HD 7800 Double Dissipation végre “visszatért a helyes ösvényre”. A hűtőrendszer a HD 7900 széria esetében már bizonyított. Van itt minden, mi szem szájnak ingere: alumínium hűtőborda, réz hőcsövek, dupla ventilátor. A sorozat valószínűleg 5-10 százalékos gyári túlhajtást kap. Mérget vennénk rá, hogy ez a sok jóság megjelenik az árcédulában. A HD 7870 Core Edition az AMD által ajánlott órajeleket követi.
A Sapphire a dupla ventilátoros Dual-X rendszere könnyen felkelti a vásárlók érdeklődését. A két alap modellen kívül (SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition és a SAPPHIRE HD 7850) túlhajtott verziók is érkeznek. A HD 7850 esetében a GPU-t 920 MHz-ig sikerült túlpörgetni, a HD 7870 GHz OC Edition változatnál pontos információkat még nem kaptunk.
A Gigabyte a WindForce megoldásával vértezte fel az új szériát. A Windforce 3x hűtőrendszer 3 darab 80 mm-es átmérővel rendelkező ventilátorból, három hőcsőből és egy nagyméretű, sűrűn lamellázott hűtőbordából áll. Ezeknél a kártyáknál is 5-10%-os túlhajtás várható.
Forrás: techpowerup.com