Rendkívül gyors az Intel új architektúrája
A Conroe és Merom magokat megálmodó kutatócsoport vezetője legalább 20% előnyt ígér órajelenkénti műveletek számában az AMD Socket 939-es processzoraihoz képest.
Az Intel jövő hónapban mutatja be hivatalosan új architektúráját, amely a Pentium M processzorok mögött húzódó ötletekből és technológiából merít. A második félévben megjelenő, már erre épülő új központi egységek teljesen átértékelik majd az eddigi terveket mind a gyártó, mind a vásárlók részéről.
A gyártó új tervezését egyelőre csak NGMA-nak, vagyis Next-Generation Micro-Architecture-nek (következő generációs mikroarchitektúra) hívja. A mag 14 lépcsős futószalagot használ majd az előd NetBurstök 31-ével szemben, amely elég komoly előrelépést jelent teljesítményben. Az NGMA órajelenként 3 helyett 4 utasítást képes kiadni, ezáltal biztosítva a benne rejlő számítási teljesítmény egyenletesebb, jobb kihasználását. A régebbi fejlesztésekből átvették a Pentium 4-esek elágazás-előrejelző egységét, az újonnan megjelent Core Duóból pedig a gyorsítótár szervezésének topológiáját. Ennek köszönhetően a 4 MB beépített gyorsítótár sokkal eredményesebben működik majd kétmagos kiépítés esetén. Kész Frankenstein-processzor!
Előrevetítések szerint ha a Conroe késés nélkül érkezik, gond nélkül üti majd az AMD második félévre tervezett lapkáit, anélkül, hogy szüksége lenne a beépített memóriavezérlő által nyújtott előnyökre — egyelőre úgy néz ki, ez utóbbi még jó ideig kimarad az Intel kínálatából.