Aki 30-on túli, annak a Commodore 64, a ZX Spectrum vagy az Amiga gépek előtt eltöltött órák feledhetetlenek. Hányan vívtunk a Las Ninjában, vagy kereskedtünk – életemben ezzel játszottam a legtöbbet – az Elite-ben, vagy lőttük az ellent a Commando-ban…
Akik mindezt megélték és azok akik csak kíváncsiak arra, hogy régen milyen technikai csodákkal kápráztatták el az embereket, azoknak érdemes ellátogatni az www.old-computers.com-ra, melyen az egyik legteljesebb gyűjtemény található időrendbe/ABC sorrendbe rendezve.
Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) Whirlwind számítógépe 1951-ből.
1975-ben, születésem évében a Compucolor 1 volt az első a világon, mely teljesen integrált rendszerű színes monitort mutatott be.
Számos Sinclair Spectrum klón készült (és jópár felül is múlta eredetijét), ezek közül az egyik érdekes és vicces elnevezésű a szovjet Hobbit volt, mely már olyan fejlett képességekkel is rendelkezett, mint a BASIC nyelv kiterjesztése, illetve további nyelvek integrálása (LOGO, Pascal, C). Azonban az egyik legfantasztikusabb képessége a korai RAID funkció implementálása, ha a Hobbit hálózaton egy vagy több gép összeomlott, a mester gép visszaállította a fájlokat és adatokat.
Magyar Apple is lehetett volna… ? Legyünk büszkék, hiszen a magyarok neve is fellelhető. A HomeLAB gépet két testvér, Lukács József és Endre tervezte, róluk többet a HOMELAB magyar oldalán találhattok.
És a végére egy tipikus német számítógépes lap, ahol a C64-nek is helye van az ágyban