Annak ellenére, hogy a Blaster féreg már több mint két éve bukkant fel először, még mindig életképes, és napjainkban is rengeteg számítógépet veszélyeztet.

A Blaster féreg először 2003 nyarán jelent meg, és a felbukkanását követően rendkívül gyorsan kezdett terjedni. A féreg egy windowsos sérülékenységet használt ki, amelyet a Microsoft azóta már kijavított. A Blaster elsősorban a Windows 2000 valamint a Windows XP operációs rendszereket futtató számítógépeket veszélyeztette, és a 135-ös TCP porton igyekezett minél több PC-t megfertőzni.

A biztonsági szakemberek szerint azonban a Blasterről még korántsem lehet múlt időben beszélni. A Microsoft kártékony programokat eltávolító alkalmazása naponta átlagosan 500-800 Blaster férget távolít el a számítógépekről. Matthew Braverman, a Microsoft egyik szakembere szerint ennek elsősorban az a magyarázata, hogy még mindig sok olyan számítógép van, amelyek nem tartalmazzák a biztonsági frissítéseket, illetve nem lettek megfelelően vírusmentesítve. Ezek a számítógépek folyamatosan “életben tartják” a Blastert.

Braverman elmondta, hogy a Windows XP SP2 operációs rendszerek esetében a fertőzések száma elhanyagolható. Ugyanakkor meglepő, hogy a Blaster néha ezeket a számítógépeket is képes megfertőzni annak ellenére, hogy az SP2 már tartalmazza a megfelelő biztonsági hibajavításokat. A szakember ezt azzal indokolta, hogy a Blaster egyes esetekben alternatív módokon, például emailek útján is képes terjedni.

A Blaster féreg ellen az antivírus szoftverek használatával illetve a Microsoft MS03-039-es biztonsági közleményéhez tartozó hibajavítás telepítésével lehet védekezni.