Válassza az Oldal lehetőséget

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei

Azt szoktam olvasni, hogy a cikkíró ne legyen szubjektív, ne a véleményét közölje. Úgy tartom azonban, hogy egy hardver bemutató esetén az olvasó tájékoztatásához igenis hozzá tartozik némi szubjektív vélemény is, hiszen mi vagyunk azok, akik kézbe fogjak a vasat, így kedves olvasóink ránk számíthatnak arra vonatkozóan, hogy egyes termékeket érdemes-s megvenni vagy sem.

Most, hogy ezt magammal tisztáztam, jöjjön a bevezetőben is említett ömlengésmentes bekezdés. A cikket az uBoommal kezdtük. Ahogy azt előrevetítettük a minőséggel nincs probléma, a hang is többé-kevésbé rendben van. Mi hibádzik akkor? Az uBoom célközönsége. Ez a hangszóró nem olcsó, a hazai internetes kereskedőknél sem találtuk meg bruttó 26 800 forint alatt. Ráadásul az uBoom nehéz és nagy. Emiatt pedig hiába tervezték hordozható gépekhez, gyaníthatóan senki nem fogja magával hurcolni. Ha viszont nem hurcoljuk, akkor miért nem veszünk inkább minőségi 2.1-es hangfal szettet? Azt sem lehet hurcolni, és valamivel jobban szólhat (persze nem mindegyik), mint az uBoom. Az egyik mentőfunkció az, hogy a gépet is kissé megemeli, így a kényelem és a praktikum oltárán is áldozhatunk, ha kicsengetjük érte a nem kevés forintot. A másik jó pont, hogy olyan helyen — például irodában –, ahol nincs hely nagyobb méretű dobozos hangsugárzót elhelyezni az uBoom lehet az egyetlen megoldás arra, hogy normális minőségű hangot csikarjunk ki hordozható gépünkből.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 1

Ezzel együtt viszont az uBoom egy majdnem hibátlan termék. Ha értékelni kell, akkor a százból kilencven pontot biztos adnék neki. Más kérdés, hogy megvenném-e, de ez ugye ismét szubjektív megítélés kérdése. Szóval, ha valakinek van rá pénze, ha valakinek megtetszett, ha valaki így képzeli el a hordozható gépe hangjának a tuningolását, az ne habozzon, menjen, és fizessen. Csalódni garantáltan nem fog benne.

Következzen az O!Play! Ahogy írtuk a lejátszó nem rendelkezik belső merevlemezzel. Ezzel együtt nem nevezhető rossz darabnak. Aki kicsit spórolni akar, annak mindenképpen jó vétel lehet, hiszen a nálunk járt példány bruttó 26 000 forint környékén már megtalálható a neten. Ha van már hordozható háttértárunk, esetleg nagyobb kapacitású USB stickünk, akkor azért olcsó, mert ezeket már nem kell megvenni. Ha van már otthon NAS, vagy elérjük a gépünkön levő tartalmakat hálózaton keresztül, akkor meg azért olcsó, mert nincs is szükségünk semmilyen külső adathordozóra, így annak megspóroljuk az árát. Sajnos a nagyobb tárterülettel rendelkező notebook merevlemezek nem olcsók, és a lejátszók jó részébe ilyen kerül, ez pedig az árat is megdobja. Természetesen kényelmesebb egy beépített merevlemez, főleg azért, mert alkalom adtán a készülékkel átsétálhatunk a szomszédba Pistihez, hogy megnézzük a felvett focimeccset együtt.

Az O!Play nálunk járt példányának egy nagy hiányossága van, ez pedig nehezen megbocsájtható, nincs benne WiFi kapcsolathoz adapter. Létezik ugyan olyan O!Play ami ezt is tudja, van is a nevében egy Air utótag is. Ez a készülék azonban már bruttó 40 000 forintnál kezdődik, ez pedig majdnem a duplája a nálunk járt HR-1 jelzésű darabnak (az Air a HR-3). Ez az ár viszont kicsit soknak tűnik. Igaz ASUS, igaz minőségi darab, igaz kellemes a menü és a távirányító is jó darab, de akkor is.

Play és Boom, az ASUS multimédiás fegyverei 2

Összességében mit mondhatunk tehát a nálunk járt két termékről? Ha egy szóval akarnánk mondani, akkor csak annyit mondanánk, hogy ASUS! Ez ebben az esetben speciel csak jót jelent, minden jót amit a gyártó nevéhez kapcsolni tudunk. Azt a minőséget viszont, amit az ASUS névhez fűzhetünk meg is kell fizetni, és ebben az esetben az uBoom esetén enyhén sokalljuk az összeget. Az O!Play sem kaphat tökéletes minősítést a WLAN hiánya miatt. Ha viszont benne lenne, akkor az árába kötnénk bele. Ma ilyen kötözködős hangulatban vagyunk.

Kinek ajánljuk mégis ezeket a hardvereket? Az uBoomot azoknak, akik szeretnek kicsit extravagánsabb dolgokat maguk körül, olyat, ami nem sok embernek van. Azoknak, akiknek nem fér el az asztalukon egy 2.1-es rendszer, de szeretnének mégis némi basszust, ha zenét hallgatnak. Nekik ahogy feljebb írtuk garantáltan nem lesz csalódás az uBoom. Kinek ajánljuk az O!Play HR-1-et? Azoknak, akik már rendelkeznek hordozható háttértárral és/vagy otthoni vezetékes hálózattal. Nekik nagyon jó vétel lesz azért huszonezer forintért, mert kicsi, mert mindent tud amit tudni kell, és mert sokkal kisebb helyen képes kiváltani egy sokkal nagyobb asztali lejátszót, és mert a minőség ASUS, az ASUS pedig minőség!

A cikkben szereplő termékeinkről a HOC TV műsorában is foglalkoztunk, amit felvételről megnézhettek a HOC TV aloldalunkon, ITT.

Az uBoom és az O!Play az ASUS-tól érkezett hozzánk tesztelésre, köszönjük!




A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.