Ha a külsőt le kell írnom, akkor nehéz dolgom lesz, és nem azért, mert annyira körmönfont dizájnt alkottak a monitornak, épp ellenkezőleg. Ha sokáig keresgéljük a szavakat, akkor a letisztultat találhatjuk a leginkább megfelelőnek. Esetleg az elegáns jöhet még szóba. Az egyetlen valamirevaló, érdekes részlet a talp, aminek felénk nyúló részei krómozottak és vékonyak, igazán légies hatást keltenek, főleg, hogy felettük ott a monitor kicsinek nem mondható kijelzője. Hogy érezzétek, mit jelent a kicsinek nem mondható kijelző lássuk a számokat. A Philips monitora 810 mm x 444 mm x 292 mm méretű, tömege pedig 8,21 kilogramm. A képarány 21:9-es, a kijelző görbülete pedig 1800R-es.

A 40 colos óriásnál megjegyeztem, hogy azon túl, hogy egy picit lehet dönteni a monitort, más állítási lehetőségünk nincs. Értelme sem lett volna sok, hiszen így is a felhőket karcolgatta a felső káva. Ennél a kijelzőnél már nem hiányzik az emelés lehetősége, mivel a panel magasság ezt szükségessé és lehetővé teszi. Lehet persze dönteni is. Az két hiányzó funkció a horizontális és vertikális forgatás. Előbbi gyaníthatóan a panel szélessége miatt maradt le, a szélesség miatt a súlypont könnyen változhatna annyira forgatás közben, hogy a monitor felborul. A vertikális irányú forgatásnak, köznépi nevén PIVOT módnak meg semmi értelme sem lenne, így ezt kicsit sem hiányoltam.

elol2

Elölről lényegében csak az alsó káva létezik. Kétoldalt és felől nagyjából 1 milliméter vastag vagy inkább vékony keret van csak. Bekapcsolás után persze kiderül, hogy van némi turpisság, mert bár csak egy milliméter a műanyag, a megjelenített kép még legalább nyolc milliméterre van a műanyag kerettől.

Kezelőszerveket nem találunk a káván sem elől sem alul, szemből csak az él világítással rendelkező, Philips feliratú plexi foglal egy kis helyet alul, középen. A kezelőszerveket a már megszokott kis joystick helyettesíti, ráadásul igen hatékonyan. Segítségével gyorsan lehet a menüben lépkedni, és a funkciókat kapcsolgatni.

csatlakozok

A joystickkel egyvonalban találjuk a csatlakozókat az állvány két oldalán. Hátulról nézve, balról jobbra haladva találunk egy USB-HUB-ot, egy bemenettel és négy kimenettel. A csatlakozók kékek, szóval ezek USB 3.0 szabványúak. Mellettük, és az állvány túloldalán egy-egy HDMI csatlakozó következik, amik közül az egyik 1.4- míg a másik 2.0 szabványú. Utánuk jön a Display-port, ami az 1.2-es szabványt támogatja. Végül találunk egy hangszóró kimenet és egy mikrofon bemenet, végül pedig a táp csatlakozója. A monitor amúgy egy igen méretes külső tápot kapott, szerencse, hogy nem akarták beépíteni a kijelzőbe, komolyan növelte volna a tömegét, ami így sem kevés.

oldal

Az állványról még érdemes megjegyezni, hogy nem csak az előre nyúló talp rész, hanem a hátsó fele is igen mutatós lett. Nyugodtan mondhatjuk, hogy ez a monitor legszebb része, kár, hogy hátul van, és nem látjuk csak portalanítások alkalmával.