Nos, maradjunk a szokatlan cikkszerkezetnél, a külső tárgyalása helyett kezdjük a belsővel! Ahogy az előző oldalon olvashattátok, a Philips 275C5QHGSW Ambiglow Plus nem a képességeivel fog minket elkápráztatni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem jó a monitor, mindössze azt, hogy semmi olyan kiugró és/vagy szokatlan jellemzővel nem bír, amit érdemes lenne egy cikk fő témájává tenni.
Ezzel együtt persze nagyon nem panaszkodhatunk, hiszen a gyártó egy AH-IPS panelt szerelt a 27”-os képátlóval rendelkező kijelzőbe, ami tud mindent, amit egy korszerű IPS panelnek tudni kell. A betekintési szögek nagyon jók (178 fok), a feketék is elfogadhatók, az 5 ms válaszidő (szürke-szürke) pedig akár játékra is alkalmassá teszik. Kapunk egy 1:1000-hez kontrasztarányt és 250 cd/m² fényerőt, szóval különösebben nem sírhat a szánk.
A képminőség amúgy szoftveresen is meg van tolva kicsit. A beállítások között megtaláljuk a SmartImage és SmartContrast, valamint a Flicker Free technológiát. Kipróbálás után állíthatom, hogy ez utóbbi valóban nagyon hasznos funkció. A Flicker Free a kép villódzásmentesítésére szolgál, és valóban hatékony. Egy képjavító funkciót kihagytam, ez pedig a SmartTxt. Ez azért maradt a végére, mert inkább rontott a karakterek élességén, Windows asztalon konkrétan úgy néztek ki a betűk, mintha egy jóval alacsonyabb felbontást próbálnánk teljes HD-re felkonvertálni, ráadásul rosszul.
Nagyon tetszett a monitorban az OSD menü. Jól állátható, a gombokkal is könnyen és gyorsan vezérelhető, ráadásul tud magyarul. Nagy piros pont ezért!
A menüt négy érintés érzékeny gombbal kezelhetjük. Sorban az első gombnak több funkciója is van, de erről, ahogy az OS menü első pontjáról is, csak a következő oldalon értekezek.
Kezdjük tehát a második ponttal!
Bemenet – Ahogy a neve is mutatja, választhatunk, hogy milyen bemenetet képét jelenítsük meg a kijelzőn.
Kép – Na, itt már sokkal több a választási lehetőség. Állíthatunk fényerőt, kontrasztot és élességet, be- illetve kikapcsolhatjuk a Smart funkciókat és az OverScan-t, ami például szövegszerkesztés közben kimondottan zavaró volt.
Hang – Nem kell magyarázni, hangerő és némítás.
Szín – Itt beállíthatjuk a színhőmérsékletet, bekapcsolhatjuk az sRGB módot és állíthatjuk manuálisan az alapszínek arányát.
Nyelv – Igen, itt állíthatjuk be az OSD nyelvét.
OSD – Szokásos dolgok, a menü elhelyezkedése a képernyőn, az áttetszőség és a menü képernyőn maradásának az ideje, ha nem állítunk semmit.
Beállítás – A felbontás értesítés kiírja a felbontást a képernyőre, ha az használat közben megváltozik, a visszaállítás visszaállít mindent a gyári értékre, az információ pedig a monitorról árulkodik kicsit.
Ennyit a képességekről. Lesz majd még némi szubjektív véleményem is, de ez maradjon az utolsó oldalra, az összegzéshez!
Lássuk most a külsőt!