Válassza az Oldal lehetőséget

PC MightyMax – hamis zsonglőrök

PC MightyMax – hamis zsonglőrök

Vannak emberek akik tisztességesen dolgoznak, hogy pénzt keressenek. Azután itt vannak a csalók, akik közül bemutatunk egy újabbat, a PC MightyMax-et.

Néhány napja tűnt fel újra ez a program az internet hálójában, ám mielőtt bemutatnám, nézzük ki is e program célközönsége. A számítógépes világ elég összetett, adódik ez a milliónyi programból, meghajtóból, hardverből, s ezekhez, valljuk be őszintén kevesen értenek igazán, mégha csak egy Windows XP-re is vetítjük eme tudást. Tehát az embereknek segítségre van szükségük, ezért számos programmal próbálják meg rendszerüket működőképesen tartani.

Ekkor lépnek színre azok, akik kínzó pénzhiányukat enyhítendő, megoldást kínálnak a “szenvedőknek”, de sajnos a sokszor VALÓBAN használható és hasznos programok mellett feltűnik egy-egy ártalmas szemét, amit pénzsóvár csalók eszkábáltak össze.

Elérkeztünk tehát hírünk témájához a PC MightyMax-hez. Tegnap este nyolc órakkor csörrent meg először a telefonom és kértek tőlem segítséget, mivel egy takarítóprogram lefuttatása után furcsa dolgok történtek a Windows XP-vel. Kis keresés után értem el ehhez a  programhoz s néztem meg honlapját, amin egyből árulkodó jeleket találtam.

Az első: verziószám

Munkámból kifolyólag számos gyengélkedő hardvert és szoftvert látok, így a technológiák, szoftverek állandó követése napi feladatom, ám a PC MightyMaxról sosem hallottam. Ez azért is furcsa, mert a program már a kilences verziónál tart és állítólag 2001 óta fejlesztik. Hehe.

A második: a honlap

Színes, szagos, gagyi. Benne 90 %-ban, a “felhasználók visszajelzései”, persze ezek mind hamisak. Azután itt van a “Questions” szekció, ahol — a fene vinné el — mindig visszatérő kérdésekkel találkozhatunk, segíteni semmit sem segítenek.

A harmadik: fizess, mint a köles

Aki kicsit is körülnéz a piacon, az tudja, hogy Peter Norton programjai, vagy a már évek óta bizonyító tisztító és karbantartó programok viszonylag olcsók, 20-50 amerikai dollár ellenében, már használhatjuk is őket általában véglegesen, vagy a már fent említett Norton esetében 1 évig biztosan.

Nézzük csak a “Maxicsodálatos PC” árait:

  • 7 nap: 29.95 dollár
  • 14 nap: 49.95 dollár
  • 1 év: 119.95 dollár

Látható, hogy egy év körülbelül 25.000 forintunkba kerül, a 7 meg a 14 napról inkább ne is beszéljünk, rablás (ráadásul ezen az oldalon eltűnt az összes menü, ahova mehetnénk).

A negyedik: dokumentáció, súgófájl

Alapvető dolog, hogy egy programnak jól dokumentáltnak kell lennie, rendelkeznie kell egy mindenre kiterjedő súgóval, melyben minden kérdésére választ találhatunk, illetve tisztában lehetünk a program munkájával. Itt ebből semmit sem találunk.

De… mi a baj a programmal?

Minden. Megfelelő előkészületek után feltelepítettem, majd elindítottam (máris a netre kívánkozott). Talált is hibát bőven, pontosan 1148 darabot. Nos, akkor nézzük a Nortont, majd a JV Powertools-t. Az előbbi 9, az utóbbi 74 darabot talált. Whooa. A PC MightyMax valóban csodálatos. De mit is talált tulajdonképpen? Számos rossz bejegyzést, hiányzó .exe és .dll fájlokat a regisztrációs adatbázisban. Például, hogy hiányzik Microsoft Management Konzolom (lásd kép). Hihetetlen, alig néhány perce használtam. Gyors ima, akkor tisztítson. Hohó, hogy ez működjön is, fizetnem kell érte. Ekkor nincs mit tenni a jó ügy érdekében szériaszámot, tört verziót keresek. Megvan. Tisztítás, újraindítás, majd meglepetések. Hol van a nyomtatóm? Konzol? Nem indul. A startmenüre jobb gombbal kattintva hibát kapok, és még sorolhatnám. Az általa készített naplófájlból olyan programozói hibák derültek ki, ami biztossá teszi, hogy ez a program nem más, mint egy nagy átverés a pénz érdekében. Sajnos az interneten utánajárva, a programért rengetegen fizettek, s rengetegen síránkoznak is miatta (hasonlóan, mint a hamis kémprogram eltávolítók miatt).

Ha mindezt elolvastátok, összegezzük a dolgokat: ez a hír döbbentsen rá mindenkit arra, hogy nagyszámban vannak csalók az interneten és a számítástechnikában. Mindig lesznek olyan programok mint ez itt, így ha lehet bízzuk inkább számítógépeink lelkivilágát egy ismert, jónevű programra, ne kábuljunk el a reklámoktól. Keressük az árulkodó jeleket, ne higgyük el valamiről, hogy jó, mert mindenhol megtaláljuk. Ez különösen a PC MightyMax-ra igaz, hiszen hihetetlen sok oldalon AJÁNLJÁK, mint karbantartó programot. Itt lép be a honlapok szerkesztőinek felelőssége, kitesznek olyan programokról szóló híreket is, amiket SOHA NEM IS PRÓBÁLTAK KI. Ha van lehetőség rá, forduljatok hozzáértő szakemberekhez, nézzétek át a fórumokat (az eset után gondolkodtam el komolyabban egy online HardwareOC-s segélyvonalon, hogy minden hasonló esetet megelőzhessünk). A jó programokért, szolgáltatásokért megéri fizetni, hiszen nekünk fejlesztik őket, MightyMax-et és hasonló társait pedig mindörökre felejtsük el.

 

PC MightyMax - hamis zsonglőrök

PC MightyMax - hamis zsonglőrök

A szerzőről