Ice Cream Sandwich, Android Application Framework, Project Tungsten és új Android verziók a Google I/O első napján.
A Google megnyitotta az I/O konferenciát, melyet hagyományszerűen minden évben San Francisco városában rendeznek meg. Az első előadáson a vállalat mérnökei beszámoltak az Android OS eddig elért sikereiről, s azt is megtudhattuk, hogy a keresőóriás hogyan képzeli el a legnépszerűbb mobilplatform jövőjét.
Egységesedő platformok
A Google TV hamarosan megjelenő frissítésében elérhetővé válik majd a piactér, így ezen termékek tulajdonosai rengeteg új programmal bővíthetik majd készülékük jelenleg is elérhető szolgáltatásait. Az Android OS következő verziója, az Ice Cream Sandwich megkapja a Honeycomb OS-ből már ismert holografikus kezelőfelületet, az új widgeteket, az újfajta multitasking képességet és az állapotsort leváltó, teljesen testreszabható “actionbar” névre keresztelt tálcát.
Filmkölcsönzés, Movie Rental
A Google úgy döntött, hogy egy saját online videótékát indít el, ahonnan a felhasználók androidos eszközeik segítségével, pár dollár ellenében különféle mozgóképes tartalmat tölthetnek le. A Movie Rental egyelőre csak az Egyesült Államokban lesz elérhető, de reméljük, hogy nemsokára Európában is élvezhetjük majd az 1-2 dollárért kikölcsönözhető videókat.
Advanced Apps Framework
Az Ice Cream Sandwich illetve a Honeycomb 3.1 megjelenése megnyitja a kaput a hardverfejlesztők előtt, akik mostantól kezdve jogdíjmentesen készíthetnek különféle új eszközöket a Google mobil operációs rendszerét futtató készülékek számára.
Android Home Framework
Az új mobil operációs rendszerrel egyszerűen hálózatba köthetjük az összes otthoni elektromos eszközünket, azokat akár távolról is vezérelhetjük majd (amennyiben a szabványt támogató készülékek elterjednek). Ha az NFC technológia elterjed, akkor akár a jövőben az eddig adathordozók helyett csak címkéket vásárolunk, melyek az adott szoftver, fájl, zenei album letöltéséhez szükséges elérést tartalmazzák.
Google Music Beta
A keresőóriás régóta várt szolgáltatása a felhő alapú zenelejátszó, mely tulajdonképpen nem más, mint egy online tárhely, ahova a saját dalainkat tölthetjük fel. A Google Music egyelőre béta változatban és csak az Egyesült Államokban élő felhasználók számára érhető el.
Google App Engine
A vállalat 2008-ban bemutatta az App Engine nevű szolgáltatását, mely lehetőséget biztosít arra, hogy a Python és Go nyelveken megírt webalkalmazásainkat futtassuk, akár ingyenesen is. A keresőóriás mérnökei az I/O konferencia keretein belül mutatták be a termék legújabb, 1.5-ös változatát, mely már a tömeges feladatokat is támogatja.
A mountain view-i vállalat mindezen újítások mellett komoly tárgyalásokat folytatott a legnagyobb hardvergyártókkal (HTC, Samsung, LG, Motorola, stb.) annak érdekében, hogy közös erővel lépjenek fel a fragmentáció problémája ellen. A döntés értelmében tehát mind a szolgáltatóknak, mind pedig a gyártóknak garantálniuk kell azt, hogy a termékeiket a megjelenéstől számított 18 hónapon át frissítik az Android legújabb verziójára.