Sajnos az eredmények ismertetését magyarázattal kell kezdenünk. Mint már említettük, szerettünk volna, ha a mezőnyben egy GeForce GTX 295 is képviselteti magát. Meg is érkezett hozzánk egy nehezen beszerzett darab, de pechünkre sajnálatos módon valamiért egyik kimenetén sem volt hajlandó képet szolgáltatni a kijelzőnkre, emiatt értelem szerűen nem fog szerepelni a grafikonokban, az egyetlen GeForce — gyakorlatilag csak érdekességképpen — az ASUS Matrix GTX 285 lesz. A másik probléma a Catalyst 10.1 meghajtóból adódott, mely (túlnyomó részt) tökéletesen működött mindaddig rendszerünkön, amíg el nem jutottunk a HD 5870 CrossfireX méréséhez, itt ugyanis butáskodásba kezdett, többször megmutatta magát a rettegett szürkehalál, és számos teszt nem tudott eredményt produkálni. Időközben kijött a Catalyst 10.1 Hotfix is, ám rajtunk ez sem segített, a szürke képernyő ugyan többet nem jelent meg, de jópár teszt megállt, kifagyott vagy kilépett, így azokban a grafikonokban, ahol a HD 5870 CF ábrájánál 0 érték látható, a meghajtó problémája miatt nem tudunk eredményt szerepeltetni.

Az első ilyen egyből a 3DMark Vantage, egyszerűen képtelen volt végigmenni a teszt a HD 5870 CF variációban, a többinél azonban nem volt gond. A HD 5850 hajszálnyival beelőzi a GTX 285-öt, a HD 5870 kicsit elnyúlik tőlük. A HD 5970 képes volt a HD 5850 CF fölé kerekedni, ha nem is sokkal.

A Heavennek sem tetszett a HD 5870 CF, a GTX 285-öt pedig kizárólag DX10 támogatása miatt nem láttuk értelmét szerepeltetni, ugyanis a Radeonok teljesen más beállításokat is támogatnak. Jól látszanak a keményfiúk közötti erőviszonyok, a HD 5970 megint az élre tudott állni maga mögé utasítva a HD 5850 CF-et.

Érdekes a DirectCompute grafikonja. A GTX 285 csak a régebbi változatot támogatja és DX10 módban futott, így jócskán lemaradt a vörös kártyáktól (melyek mostanában inkább feketék). Az azonos GPU-kból építkező rendszerek teljesen egy vonalban vannak, ebből egyértelműen kitűnik, hogy a program nem tud profitálni a második GPU jelenlétéből.