Amint csatlakoztattuk az eszközt, megkezdődhet a beállítás. A CD-n megtaláljuk a nettools nevű programot, melynek Setup wizard lehetőségével egyszerűen és gyorsan elvégezhetjük az alapvető teendőket. Amennyiben mégis megakadnánk, a kézikönyv és a szintén CD tartalmát képező user manual (a kézikönyv digitális változata) részletesen magyaráz, így most ezekre a dolgokra nem térnénk ki.

NAS-solunk a hálózaton 1

Nézzük inkább a használhatóságot befolyásoló lehetőségeket, a hálózatról, illetve a webről is elérhető admin felületet:

Első megállónk a Home (otthon) fül, itt a rendszerrel kapcsolatos alapvető információkról tájékozódhatunk, illetve hogy használatban van-e valamelyik USB-port egy külső eszköz csatlakoztatásának okán. Az Administration (adminisztráció) opció kibontásával további paraméterezésekre kapunk módot, melyek sorrendben a következők: LAN (helyi hálózat), System (rendszer), FTP server (FTP szerver beállítása), USB, Users (felhasználók), Share (megosztás), Media (médiaszerver), BitTorrent.

NAS-solunk a hálózaton 2 NAS-solunk a hálózaton 3

NAS-solunk a hálózaton 4 NAS-solunk a hálózaton 5

NAS-solunk a hálózaton 6 NAS-solunk a hálózaton 7

NAS-solunk a hálózaton 8 NAS-solunk a hálózaton 9

NAS-solunk a hálózaton 10

A következő és egyben utolsó gyűjtőcím a Tools (eszközök). Itt ritkábban használatos műveletekkel találkozhatunk: Restart (újraindítás), Harddisk Utility (merevlemez eszközök), FW upgrade (szoftverfrissítés), Save config (aktuális konfiguráció mentése), Factory Defaults (gyári beállítások visszaállítása), Login settings (belépési paraméterek), System log (naplózás).

NAS-solunk a hálózaton 11 NAS-solunk a hálózaton 12

NAS-solunk a hálózaton 13 NAS-solunk a hálózaton 14

NAS-solunk a hálózaton 15 NAS-solunk a hálózaton 16

NAS-solunk a hálózaton 17

Nos, a felület és annak opcióinak áttekintése után elmondhatjuk, hogy a lehetőségekre nem lehet panasz, az eszköz minden olyan tulajdonságnak a birtokában van, amelyre egy átlagos felhasználónak ebben a kategóriában keresgélve szüksége lehet.