Bemutatjuk: Nagyképű, mégis szerény az AOC Q2775PQU monitor
Szeretem az egy szavas értékeléseket, ami ez esetben ennyi: KELL!
Jöhetnek az indokok!
Sok évvel ezelőtt nagyon szerettem két monitoron dolgozni. Az egyiken írtam a cikket a másikon a neten barangoltam, például referencia adatokat kerestem. Vagy, az egyik oldalon Excel táblába gyűjtöttem az adatokat, amiket a másik kijelzőről lestem le. Egy szó, mint száz, a dupla kijelző jó dolog volt! Azután jött a teljes HD felbontás, és már nem volt szükség a második monitorra, elfértem egyen is. Legalábbis eddig így gondoltam! Amióta az AOC Q2775PQU az asztalomon van, azóta úgy érzem, hogy kitágult a világ. Minden, de tényleg minden elfér rajta egyidejűleg. Gondoljatok bele, lényegében négy darab 720p-s kijelzőn dolgozom. Óriási királyság!
Ahogy az előző oldalon olvashattátok, a képminőség terén azért lenne mibe belekötni, de ahogy azt jeleztem, nem érdemes. Aki otthonra vagy normál irodai munkára veszi meg az AOC Q2775PQU-t, az bőven elégedett lesz azzal, amit képileg tud. Akinek meg ez nem elég, az úgyis egy nagyságrenddel többet fog monitorra költeni. A fanyalgás helyett gondoljunk abba bele, hogy a jelenleg kapható IPS kijelzők minőségéről 7-8 éve még csak álmodozhatott az egyszeri átlag user, mostanra pedig szép lassan átveszik a hatalmat a TN+film paneles megoldásoktól.
Összességében tehát elmondható, hogy az AOC kijelzője minden tekintetben teljesíti a tőle elvártakat. Számomra a kijelző felbontása is bőven elégségesnek bizonyult, úgy hiszem jól gondoltam a teszt előtt, hogy a hagyományosnak mondható FHD és az UHD felbontások között van helye egy ilyen 2560 x 1440 pixeles megoldásnak.
Aki az AOC Q2775PQU-ba fogja fektetni a pénzecskéjét biztos nem fog csalódni. Az ár összehasonlító oldalak adatai alapján az AOC Q2775PQU a hasonló felbontású kijelzők között a skála alsó harmadában található, a lényegesen olcsóbb megoldások mind TN panelesek, ezeket én már biztos nem venném meg.
Köszönjük a tesztelés lehetőségét az AOC-nak, remélhetőleg lesz még folytatás!