Válassza az Oldal lehetőséget

MSI – Master Overclock Arena összefoglaló

MSI – Master Overclock Arena összefoglaló

MSI – Master Overclock Arena összefoglalóVégetért az MSI által megrendezett tuning verseny 2011-es bajnoksága.

A döntőt október 7-én rendezte meg a gyártó, a helyszínt pedig Taipei biztosította. Az elmúlt évek során a különböző alkatrészek túlhajtása, vagyis inkább tuningolás, igazi sportággá nőtte ki magát. Az MSI pedig szereti ezzel reklámozni a termékeit, talán ennek köszönhetően az elmúlt 4 év során már folyamatosan megrendezésre kerültek ezek az események. De lássuk, hogy zajlott a negyedik MOA.

A profi overclockerek szerte a világból érkeztek a döntőre, a legtöbb csapat Európából érkezett, de szép számmal voltak ázsiai és amerikai résztvevők is, összesen 16 csapat vett részt a fináléban. Itt nehezen lehet megjósolni a végeredményt, hiszen mindenkinek meg van adva, hogy miből kell dolgoznia, amit egy sorsoláson osztanak le; és a különböző hardverek általában nem pont ugyan arra az eredményre képesek, viszont a versenyzők közötti határ nagyon elmosódik már ilyen szinten, és könnyen az nyer, aki jobb képességekkel bíró eszközökhöz jut. Ugyanis a legkisebb gyengeség is végzetes lehet a gép bármely pontján, de a legfájóbb az biztos, hogy egy gyengébben szereplő processzor, vagy memória csomag, hiszen ezeken az egész verseny elmehet.

moa2011_results

A versenyzőknek a Super PI 32M, 3DMark 11 és a jó öreg 3DMark 2001SE alatt kellett bizonyítania. Az első helyet kisebb meglepetésre a romániai csapatnak sikerült behúznia, de rendkívül szoros volt a végeredmény, ezt mi sem tükrözi jobban, mint hogy csak a 3DMark 11 alatt tudták a legjobb eredményt elérni, a csapatot a Lab 501 kollégái alkották, akiket matose és Monstru néven ismerhettünk meg. A második helyre a görög csapat ért be, övék lett a legjobb Super PI 32M idő, és a 2001-es 3DMark pontszám is. A dobogó harmadik fokára a svédek csapata állhatot fel. A felhasználható hardverek listáját [itt] olvashatjátok.

Pár érdekesebb szám így a verseny után:

  • 7500 (dollár volt az összdíjazás, ez 3000, 2500 és 2000 dollárra oszlott szét az első három között)
  • 2500 (liter folyékony nitrogén ment kárba)
  • 9 (órán át folyamatosan tuningoltak)
  • 11796 (pont lett a 3DMark 11 legjobb eredménye)
  • 130253 (pontot értek el a 3DMark 2001SE alatt)
  • 371,094 (mp alatt futott le a Super PI 32M)

Képekért lapozz