Válassza az Oldal lehetőséget

Mit ér az új Windows védelme?

Mit ér az új Windows védelme?

A Webroot kutatólaboratóriuma nem kevesebb állít, mint hogy a Windows Vista kémprogramvédelmi összetevője a legelterjedtebb kémprogramok 84%-át nem szűri ki.

A felhasználók számára a Webroot azt javasolja, hogy valamilyen bevált antispyware programot futtassanak a számítógépükön, és ne használják az új operációs rendszer védelmi összetevőjét.

“Üdvözöljük a Windows Vista jelentős technikai fejlesztéseit és izgalmas új szolgáltatásait. A különféle beépített alkalmazások, a hálózati munka feltételeinek javítása, a továbbfejlesztett grafikus felhasználói felület mély benyomást keltő termékké állnak össze.” – nyilatkozta Gerhard Eschelbeck, a Webroot Software fejlesztési igazgatója -. Azonban biztosak akarunk lenni abban, hogy a felhasználók tisztában vannak a Vista operációs rendszer korlátaival. Figyelmeztetni kívánjuk őket, hogy a Microsoft alapbeállított antivírus és kémprogramvédelmi alkalmazásai nem nyújtanak teljes körű védelmet. Mivel a számítógépes bűnözők egyre újabb és rafináltabb kártevő programokkal állnak elő, a felhasználók számára létfontosságú, hogy olyan kipróbált biztonsági szoftvereket telepítsenek a számítógépükre, amelyek valós idejű védelmet biztosítanak, nyilatkozta Eschelbeck.

A Webroot saját tesztlaboratóriuma kipróbálta a Windows Defender nevű biztonsági alkalmazást, melyet a Microsoft a Vistával együtt fog forgalmazni. A teszteredmények szerint a kémprogramvédelmi modul a támadók 84%-át nem volt képes kiszűrni és eltávolítani, pedig ezek közül 15 a leginkább elterjedt, ennélfogva a legismertebb kémprogram volt. A fertőzések megakadályozása terén a Windows Defender messze lemaradt a biztonsági cégek által fejlesztett kémprogramvédelmi alkalmazások, többek között a Spy Sweeper mögött. A Windows Vistában észrevétlenül tudtak feltelepülni és tevékenykedni a különböző reklámprogramok, rendszerfigyelők, trójaiak, billentyűzetfigyelők és az úgynevezett potenciálisan nemkívánatos programok (PUP-k). Az egyik kémprogram a Windows XP környezetből mindennemű módosulás nélkül képes volt adminisztrátori jogosultságokkal feltelepülni a Vistára, működni ott és rögzíteni a billentyűleütéseket, miközben a Windows Defender mindebből semmit nem észlelt.

A Microsoft pillanatnyilag hetente-tíznaponként ad ki adatbázis frissítést a Windows Defenderhez. Ezzel szemben például a Webroot kutatói naponta akár többször is adnak ki adatbázis-frissítést, mivel havonta átlag 3000 új kémprogram-variánst fedeznek fel.

A szerzőről