Az ASUS 3D kijelzője meglehetősen öszvér megoldás lett a képességek tekintetében. Egyrészről 120 Hz-es, ami elengedhetetlen a 3D üzemmód miatt, másrészről viszont minden más tekintetben meg kell elégednünk a másodvonalbeli tulajdonságokkal. A 23 colos képátló nem számít kicsinek, jelenleg ez, és a 24 col az, amit elfogadható pénzért megvehetünk.

A felbontással kapcsolatban sem lehet panaszunk, hiszen a teljes HD felbontás támogatása meg van, és ahogy az előző oldalak alapján már tudjátok, a technológia okán sem szenved csorbát a dolog, vagyis a filmeket és játékokat háromdimenziós használat közben is teljes HD felbontással élvezhetünk.

Minden amit a 3D-ről tudni szeretnél, de sosem merted megkérdezni 1

Oldalról nézve a kijelzőt azt látjuk, hogy feltűnően vaskos, legalábbis az utóbbi időben nálunk járt téeftékhez képest. Ennek oka, hogy nem a jelenleg korszerűnek számító ledes háttérvilágítást, hanem a régebbi fénycsöves megoldást kapjuk. Emiatt a kontrasztarány is rosszabb, mint a ledes modelleknél. Igaz, a gyártók a dinamikus kontrasztarányt adják meg, és ennél van olyan bődületes különbség a számok között a LED és a fénycső között. Ha már itt tartunk, akkor jó tudni, hogy a kontrasztarányt a fekete és fehér közötti különbség adja. A ledes megoldásoknál az elektronika a ledeket ki- és be tudja kapcsolni, így a sötétebb területek feketébbek lesznek. Ez a dinamikus kontrasztarányra jó hatással van – legalábbis számszerűleg -, de a kép minőségénél előfordulhatnak problémák. Sötétben játszódó jeleneteknél elveszhetnek részletek, ráadásul a fehér részek beszürkülhetnek a kevés fény miatt.

Minden amit a 3D-ről tudni szeretnél, de sosem merted megkérdezni 2

A fénycsöves megvilágításnál viszont más problémák vannak. A fekete sosem lesz igazán fekete, a széle felé sok esetben tapasztalhatunk zavaró bevilágítást. A kijelzőben használt panel a TN technológiára épül. Ezt hátrányként szoktuk felhozni, hiszen a TN panelek meglehetősen gyatra betekintési szögekkel rendelkeznek. Van azonban egy nagy előnyük, ez pedig a rendkívül alacsony válaszidő. Az oldal alján megtalálhatóak a műszaki adatok, de annyit azért előre elárulok, hogy ennél a kijelzőnél ez 2 ms, ami tökéletes választássá tesz, ha játszani szeretnénk. A rövid válaszidő és a 120 Hz-es működés eredménye, hogy szellemképpel, utánhúzással még a legakciódúsabb jeleneteknél sem találkozunk.

Ami a külsőségeket illeti, a pluszok oldalára véssük fel, hogy a panel előtt nincs plexiborítás. Ez, ahogy azt már több cikkben is jeleztük a dizájnnak jót tesz, de olyan mértékű tükröződést produkálhat, ami már zavarja a használatot. Itt ettől nem kell tartanunk, a kijelző meglehetősen matt felületet mutat, így nem kell saját arcunkat csodálni játék közben.

Azokon a monitorokon, ahol a külső kialakítás, a dizájn fontos, a gyártók érintés érzékeny kezelőszerveket helyeznek el. Ezek nem rosszak, a kevesebb mozgó alkatrész miatt kisebb a meghibásodás esélye. Nos, az ASUS ezt a kijelzőt nem a dizájn kategóriában indítja, ez jól látszik azon is, hagyományos mechanikus gombokat találunk rajta.

Minden amit a 3D-ről tudni szeretnél, de sosem merted megkérdezni 3

Ha már a dizájnnál tartunk érdemes megjegyezni, hogy az egész kijelzőre a robosztusság jellemző. A káva viszonylag széles, ráadásul a felső részén nem lefelé, hanem felfelé hajlik, így nem hogy nem rejti el, hanem büszkén mutogatja vastagságát. Ehhez a robosztus külsőhöz jól passzol vastag, kerek talp, közepén egy meglehetősen nagyméretű 3D jelzéssel.

A külsőt tárgyalva még egy fontos momentum maradt, ezek pedig a csatlakozók. Az ASUS kijelzőjére három módon is juttathatunk képet. A szokásos DVI mellett megtaláljuk a HDMI és a komponens bemeneteket is.

Mivel 3D kijelzőről beszélünk a szemüvegről is ejtenünk kell néhány szót. A monitor mellé egy teljesen "hagyományos" NVIDIA szemüveget kapunk, amiről az ASUS márkajelzés is lemaradt. A bal oldali szárban találjuk az akkumulátort és az elektronikát, a szár elején van az infra vevőjének ablaka. A szemüveg ornyeregre illeszkedő részéhez három különböző "párnát" kapunk, így különböző orrokhoz különböző szélességűeket használhatunk.

Az oldal végére nem maradt más, mint az adatok összefoglaló táblázata.

 

 

Műszaki adatok

TFT-LCD panel Panel mérete: 23" (58.4cm) Szélesvásznú képernyő 
Color Shine technológia
Tényleges felbontás: 1920X1080 
Pixeltávolság: 0.265mm 
Fényerő (max.): 400 cd/? 
Kontrasztarány (max.): 100000 :1 
Megjelenített színek: 16.7M 
Betekintési szög (CR?10): 170°(H) /160°(V) 
Válaszidő: 2 ms 
Videofunkciók Trace Free technológia
SPLENDID előre beállított videomód (5 mód) 
Bőrtónus kiválasztása (3 mód) 
HDCP támogatás
Színhőmérséklet kiválasztása (5 mód)
Kényelmes gyorsgombok Előre beállított SPLENDID videomód kiválasztása
Automatikus beállítás
Fényerő szabályozása
Kontraszt beállítása
Bemenet kiválasztása
Bemenet/kimenet PC bemenet: Dual-link DVI-D (support NVIDIA 3D Vision)
Videobemenet: Komponens(YPbPr)/HDMI
AV audio bemenet: HDMI 
Jelfrekvencia Analóg jelek frekvenciája: 24~140 KHz(H)/ 50~122 Hz(V) 
Digitális jelek frekvenciája: 24~83 KHz(H)/ 50~85 Hz(V) 
Energiafogyasztás Energiafogyasztás < 60 W 
Energiatakarékos mód < 2 W
Mechanikai kialakítás Készülékház színei: fekete
Dönthetőség: +15°~-5° 
Elforgathatóság: Igen 
Magasságállítás
VESA fali konzol: 100×100 
Biztonság Kensington zár
Méret (mm) Sz x M x H Fizikai méret (Szélesség x magasság x mélység): 550.2×419.5x250mm
Doboz mérete (Szélesség x magasság x mélység): 625x483x232mm
Súly Nettó súly (becsült érték): 7.0 kg 
Bruttó súly (becsült érték): 11.1 kg
Tartozékok Dual-link DVI kábel
Tápkábel
Gyorsindítási útmutató
Garanciakártya
Nvidia 3D Vision Kit
Szabványok Energy Star, UL/cUL, CB, CE, FCC, CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, J-MOSS, PSB, China Energy Label, RoHS, WEEE, Windows Vista & Windows 7 WHQL 

 

Lássuk a képességeket és a tesztet a következő oldalon!