Scythe termékekben sosem kellett hiányt szenvednünk és az utóbbi időben megint invázióba kezdett a cég. A nem régen megjelent Core i7 Scythe hűtős cikk és a friss kiegészítőket, ventilátorokat bemutató írás után most egy olyan új oldaláról szeretnénk bemutatni a gyártót, amelyről eddig kevésbé ismerhettük. Mindenki szeme előtt ott lebeg már a rengeteg Scythe hűtőmegoldás, légforgató, kellékanyag, azonban ha házról vagy tápegységről beszélünk, korán sem olyan széles emlékképeink archívuma.

Mese: A Kamariki és a farkas 1

Jelen bemutatónkban ezen fogunk változtatni, mivel a Scythe a legújabb, Kamariki 4 névre hallgató tápcsaládjának legkisebb tagját küldte hozzánk, melyet egy nem akármilyen ház kísért el a szerkesztőségbe tartó úton. Ő nem más, mint a német srác által tervezett, nagyon komoly megjelenésű Scythe FenrisWolf. Mielőtt továbbmennénk, első oldalunk további részében szeretnénk pár szóban bemutatni a Kamariki 4 tápcsaládot, melynek 450 W-os, Plug-in alcsaládba tartozó tagját a következő oldalon vizslatjuk részletesen.

Mese: A Kamariki és a farkas 2

Az új család moduláris vonala

A Kamariki 4 jelenleg 6 tápegységből áll össze, melyek 2 részre bontathatóak, az egyik oldal a moduláris, a másik a nem moduláris tagokat tömöríti. Ennek megfelelően az előbbi modellek Kamariki 4 Plug-in, míg az utóbbiak simán csak Kamariki 4 névre hallgatnak. Mindkét vonal egy 450 W, egy 550 W és egy 650 W teljesítményű tagból áll (a kézikönyvben szerepel egy 750-es egység is, mi erre azonban se a magyar, se a külföldi Scythe oldalakon nem találtunk utalást, így egyelőre nem vesszük bele a felsorolásba, azonban a közeljövőben feltehetőleg számíthatunk az érkezésére). Érzésünk szerint a Scythe jól választotta meg ezeket a teljesítményértékeket, hiszen a 450 W-os darab is a gépek nagy hányadának elegendő, aki a biztonság kedvéért szeretne egy kis tartalékot, az választhatja az 550 W-est, de aki előre tudja hogy brutális többkártyás rendszerek építésébe kezd 5-6 merevlemezzel a fedélzeten, annak adja magát a 650-es csúcsmodell. A két vonal között a modularitáson kívül nem találunk szembetűnő különbséget, mind ugyanazzal a Scythe Kaze Jyu 100 mm-es ventilátorral vannak szerelve, típusonként (a nagyobb teljesítmény irányába) nagyobb maximális fordulatszámokra hangolva. A tápok természetesen harisnyázott kábelekkel rendelkeznek, hatásfokuk 20/50/100%-os terhelésnél is eléri a 80%-ot, ennek értelmében teljesítik a 80 Plus tanúsítvány kritériumait. Rendelkeznek túláram-, túlfeszültség- és rövidzár-védelemmel. Méretük 150 × 160 × 86 mm, tömegük 2,2 kg.

Mese: A Kamariki és a farkas 3

Technikai paraméterek – ebben nem különböznek a P-s (moduláris) és a sima (nem moduláris modellek)