Gyorsan vegyük végig, milyen fegyverarzenálra tehetünk szert, ha egy ASUS ROG Maximus IV Extreme-re esik a választásunk!
 
Exkluzív szolgáltatások:
 
BIOS Print – BIOS beállítások megosztása egyetlen kattintással
 
A ROG egy vadonatúj EFI BIOS funkciót kínál, válaszolva a túlhajtók igényeire. A Maximus IV Extreme ROG BIOS Print funkciójával egyszerűen, egyetlen gombnyomással megoszthatóak másokkal a BIOS-beállítások. Nem kell többé fényképezővel lefényképezni azokat.
 
GPU.DIMM Post – GPU és RAM állapotának ellenőrzése BIOS alól
 
Diagnosztizálás még az operációs rendszerbe való belépés előtt. A túlhajtással foglalkozók értékes perceket takaríthatnak meg az extrém körülmények között jelentkező alkatrészhibák észlelésekor. A GPU.DIMM Post funkcióval gyorsan és egyszerűen ellenőrizhető a grafikus kártya és DIMM memóriák állapota a BIOS-ban.
 
ROG Connect – tuningolás külsőleg, hordozható gép segítségével
 
Asztali PC állapotának figyelése és hangolása a ROG Connecttel segítségével, valós időben, például egy notebookkal. A ROG Connect az asztali rendszert és a noteszgépet egy USB-kábelen keresztül köti össze, és lehetővé teszi a POST-kódok és a különféle hardverállapotok leolvasását a noteszgépen. Nemcsak nézhetők, hanem azonnal módosíthatók is a paraméterek, tisztán hardverszinten. 
 
ROG iDirect – túlhajtás iPhone-ról vagy iPadról!
 
A ROG iDirect egy Apple-közeli új hangolási módszert kínál, közvetlenül  iPhone-ról vagy iPad-ről. Az egyes ASUS ROG alaplapokhoz tartozó Bluetooth-kártyának köszönhetően az iPhone-ról vagy iPad-ről vezetéknélküli kapcsolaton keresztül figyelhető a PC állapota és hangolhatóak annak paraméterei, például a feszültségek és frekvenciák.
 
RC Bluetooth – túlhajtás és diagnosztika Bluetooth segítségével
 
Az RC Bluetooth azok számára öröm, akik nem Apple mobil eszközzel rendelkeznek, de mégis PDA-ról szeretnének tuningolni Bluetooth kapcsolaton keresztül. Mindössze arra van szükség, hogy telepítsük a mobilos alkalmazást a telefonra (Windows Mobile vagy Android), majd egy gomb megnyomásával az RC Bluetooth kártya I/O hátlapján létre hozható a kapcsolat, és máris valós időben figyelhető az asztali rendszer állapota, valamint módosíthatóak a paraméterei. Lehetőség van normál Bluetooth-funkciók használatára is (valamint távvezérlésre), ilyenkor csak egyszerűen meg kell nyomni újból a gombot, és máris rendelkezésre áll az RC Bluetooth összes vezetéknélküli kényelmi funkciója.
 
USB BIOS Flashback – BIOS újraflashelés készenléti állapotban
 
Rendkívül kényelmes és biztonságos mód a BIOS frissítésére. Ezzel a megoldással az elképzelhető legegyszerűbb módon próbálható ki a BIOS. Még a BIOS-ba való belépésre sincs szükség, csak be kell dugni az USB-meghajtót a ROG Connect csatlakozóba és meg kell nyomni 2 másodpercre az ROG Connect gombot. A BIOS automatikusan frissülni fog a gép készenléti üzemmódjában. Az USB BIOS Flashback abszolút kényelmes, és akkor sem kell aggódnunk, ha esetleg valamilyen baj történne, és még a POST-ig sem jutna el a rendszerünk (persze ilyen esetben a duál BIOS kényelmét is kihasználhatjuk).
 
ProbeIt – multiméteres mesterek játszótere
 
Nem kell keresgélni az alaplap mérési pontjait: a ProbeIt 7 mérőpont-csoport formájában kínál kivezetéseket, így az egyes komponensek értékei könnyedén kiolvashatóak egy multiméter segítségével. 
 
Másolat: Kipróbáltuk: ASUS Maximus IV Extreme + Core-i7 2600k 1
 
forrás: xtremelabs fórum
 
EFI BIOS:
 
Az EFI BIOS-ról már korábban is volt szó. A BIOS gyökeresen megváltozott, jelentése átértékelődött. Természetesen továbbra is ugyanazokat a dolgokat találjuk és hajthatjuk végre benne (és egy kicsit többet is) mint eddig, de mindezt teljesen grafikus, színes, egérrel vezérelhető felületen. Olyan az ember érzése, mint ha valamilyen alaplapos segédprogramban mászkálna Windows alatt, de nem, ez maga a BIOS. Nyilván lesznek olyanok is, akik feleslegesnek tartják, de az biztos hogy nagyon látványos, és könnyen kezelhető. íme két kép:
 
Másolat: Kipróbáltuk: ASUS Maximus IV Extreme + Core-i7 2600k 2
Másolat: Kipróbáltuk: ASUS Maximus IV Extreme + Core-i7 2600k 3
 
Teljes specifikáció:
 
Másolat: Kipróbáltuk: ASUS Maximus IV Extreme + Core-i7 2600k 4

 

Másolat: Kipróbáltuk: ASUS Maximus IV Extreme + Core-i7 2600k 5

forrás: xtremelabs fórum