Lopásgátlóval felvértezett Fujitsu Siemens noteszgépek
Jövőre egyes Fujitsu Siemens noteszgépek hasznos védelmi technológiákkal, illetve funkciókkal bővülnek majd.
A hordozható számítógépek gyártói egyre nagyobb figyelmet fordítanak azon védelmi technológiák kifejlesztésére és integrálására, amelyek a noteszgépek eltulajdonításából vagy elvesztéséből származó adatbiztonsági incidenseket igyekeznek megelőzni. Erre szükség is van, hiszen minden évben növekszik azon számítógépek száma, amelyeknek nyoma veszik, miközben bizalmas adatok tömegei kerülnek illetéktelen kezekbe.
Nemrég arról számoltunk be, hogy a Lenovo egy olyan BIOS-hoz kapcsolódó megoldás bevezetését tervezi, amelynek segítségével — SMS üzenetek révén — távolról is letiltható az elkallódott noteszgéphez való hozzáférés. A Lenovo bejelentését hamar követte a Fujitsu Siemens Computers válasza, hiszen a napokban két új védelmi technológia szélesebb körű felhasználásáról adott hírt. Ennek megfelelően a SystemTrack nevű szoftver, valamint a DataProtect technológia került a középpontba. Ezek a biztonsági megoldások a jövő év első negyedévében válnak elérhetővé az Esprimo valamint egyes Lifebook modellekhez.
A SystemTrack nevű alkalmazás feladata a számítógépek nyomon követése. Amennyiben a felhasználó beregisztrál a Computrace ügyfélszolgálati központjába, akkor azon keresztül bejelentést tehet noteszgépének eltűnéséről. A támogató személyzet és az ügyfél ezután együtt hajtják végre a regisztrációkor meghatározott védelmi intézkedéseket. Amikor a SystemTrack működésbe lép, akkor megpróbálja a lehető leghamarabb megadni a számítógép pontos helyét. Ahhoz azonban, hogy a helymeghatározás megtörténhessen a noteszgép megtalálójának vagy a tolvajnak csatlakoztatnia kell a “zsákmányt” az Internethez.
A DataProtect feladata az adatok védelmének biztosítása. A megoldással a támogató személyzet elérheti a rendszert, és központilag elmentheti vagy — szükség esetén — teljes egészében törölheti a bizalmas adatokat. Szintén lényeges, hogy a help desk az úgynevezett “kill-pill” segítségével “használhatatlanná” tudja tenni a noteszgépet, ami tulajdonképpen annyit jelent, hogy a BIOS a számítógép bekapcsolásakor egy jelszót kér. Ha az eszköz visszakerül a jogos tulajdonosához, speciális jelszóval feloldható a védelem.
“Az ügyfeleinkkel folytatott párbeszédből és a piaci felméréseinkből kiderült, hogy vállalatok IT-vezetői az adatbiztonságot tartják az egyik legaggasztóbb problémának, különösen, ha mobil stratégia bevezetésére kerül sor.” — nyilatkozta Armin Kumpf, a Fujitsu Siemens Computers üzleti mobil megoldásokért felelős igazgatója.