Csomagolás tekintetében az LG nem kényeztet el minket, lényegében dísztelen kartonban érkeznek a monitorok. Persze ez nem baj, hiszen a díszes csomagolást is nekünk kéne kifizetni, ráadásul a doboz hamar a kukában vagy a padlás mélyén végzi, a lényeg pedig a benne rejtező kijelző.
Rögtön feltűnik, hogy a tervezésnél az ütős, modern dizájn kérdése valahogy elsikkadt. A mostanában hozzánk érkező kijelzők mindegyike külső tápegységet kapott, nagyon könnyű, és nagyon vékony volt. Ezt itt és most felejtsük el hamar, hiszen az LG W2363V épp nem ilyen. A tápegység belül van, a vastagság pedig a „régi” korokat idézi. Kérdés, hogy ez kell-e, hogy zavarjon minket? Néhány percnyi tűnődés után a nem mellett tettük le a voksunkat. Ennek oka egyszerű, ez egy GAMER monitor, tehát valószínű, hogy egy íróasztalon fog állni otthonunkban, popsival a fal felé, magyarán senki nem fogja a hátsó felét nézegetni.
Az előzőekbe, vagyis a popóba beleköthettünk, de az „arcába” már nem nagyon tudunk. A káva fényes fehér, ezt keretezi egy nagyon vékony fekete szegély, illetve alul egy szélesebb fényes, fekete henger. Ennek a külső szépítésén túl más szerepe is lesz, de ne szaladjunk előre!
A káván gombokat nem találunk, így rögtön gyaníthatjuk, hogy érintés érzékeny felületet kapunk. Két piktogram és öt felirat közül választhatunk. Jobb oldalon a ki- illetve bekapcsoló gombot találjuk, míg baloldalon egy kis gamepad-re emlékeztető ábrát. Ezután következik a Source, a Menu, a PIP, a SWAP és az Auto/Set felirat, ezeken keresztül mászkálhatunk a menüben, amire ismét csak később fogunk kitérni.
Most viszont visszakanyarodunk az alsó fekete hengerhez, illetve egy érdekes billenőkapcsolóhoz, mely a henger jobb oldalán, a menü gombjai alatt kapott helyet. A kapcsoló mellet a Light feliratot látjuk, ami alapján azt gondolhatnánk, hogy a kijelző fényviszonyait állíthatjuk majd. Első blikkre arra tippeltünk, hogy különböző fényességi profilok közül választhatunk, amiket a gyártó a játékokhoz, filmnézéshez, egyebekhez rendelt hozzá. Gyanúnkat erősítette, hogy bekapcsolás után négy választható profilt találtunk, ezek az Off, a Game, Movie és Music. Ez utóbbin kicsit meglepődtünk, ahogy azon is, hogy hiába kapcsolgattuk, a kijelző fényével semmi nem történt, nem nagyon akart változni. Kis nyomozás után kiderült, hogy rossz helyen kerestük a változást!
A monitor csatlakozói között ráakadtunk egy Audio IN aljzatra, vagyis itt egy mini Jack csatlakozón keresztül hangot vezethetünk be! Ezt meg is tettük, adtunk neki egy kis zenét, kiválasztottuk a Music opciót, és csodálkozva láttuk, hogy az alsó hengeren fények jelennek meg, amik a zene ütemére villódznak. Kipróbálva a Game és Movie beállításokat kiderült, hogy ezek bizony a villódzás dinamikáján változtatnak. A zene esetén a legerősebb a hatás, a film hasonló, csak gyengébb, míg játék esetén a fények leginkább a nagyobb hatások, lövések, robbanások, egyebek esetén villan fel.
Jól utána nézve a dolgoknak kiderült, hogy az LG-nél úgy gondolták, hogy ezek az effektek hozzá járulnak a játék élvezetéhez. Ízlések és pofonok mondhatjuk, így inkább nem áruljuk el, hogy mi a mi véleményünk róla, inkább mutatunk egy kis videót, és mindenki döntse el maga, hogy tetszik vagy sem. Ha már a külsőt tárgyaljuk meg kell említenünk a csatlakozókat is, igaz, ezzel kicsit átcsapunk a képességek tárgyalásába is.
Nos, portokból nem szenvedünk hiányt, és értsük ezt legfőképp a video bemenetekre! A hátsó fronton találunk egy DVI, egy D-Sub és egy komponens bemenetet. A legérdekesebb ez utóbbi, mondjuk nem megszokott egy friss kiadású kijelzőn, főképp nem egy gamer darabon. Megléte okának csak azt tudjuk elképzelni, hogy egyes konzolokhoz kaphatunk komponens kábelt is. Ennek viszont ellent mond az a tény, hogy a baloldalon ráakadunk két darab HDMI bemenetre is. Mondhatjuk, hogy sok a jóból, hiszen így akár három konzolt is ráköthetünk már.
A sok bemenet kapcsán próbáljuk végig gondolni, hogy mire használhatjuk őket! Lehet például a DVI-ra számítógépet, a komponensre külső TV-tunert, a két HDMI-re pedig egy-egy konzolt kötni. Jó mi? Szerencsénkre a rengeteg külső forrás képének egyidejű használatát segíti a PIP funkció, aminek segítségével két forrás között feloszthatjuk a képet, vagyis miközben fifázunk a konzolon nézhetjük élőben a BL-döntőt is. Vagy fordítva. Vagy ahogy akarjuk. Szóval a lényeg, hogy az LG kicsit sem köti meg a kezünket, és ez jó!
A fentieken kívül négy csatlakozóval találkozunk még. Az első a hagyományos kettőhuszas kábel, a második a már említett hang bemenet, a harmadik egy RCA sztereó hang kimenet, a negyedik pedig egy fejhallgató kimenet. És slussz, ennyi. Kevésnek nem kevés, inkább sok!
Következzen a belső, vagyis lássuk a képességeket, sőt próbáljuk is ki őkelmét!