A Dél-Korea alatt fekvő Jeju szigetén az LG 185 km˛-en, körülbelül 6000 otthon bevonásával egy olyan innovatív teszthálózatot telepített, amely ekkora területen is képes az energiafogyasztás összehangolására és a legtakarékosabb megoldás biztosítására.
A kép nagyítható
A Smart Grid azt jelenti a gyakorlatban, hogy a rendszer informatikai (IT) és telekommunikációs technológiát alkalmaz az elektromos hálózatokban, amellyel az áramszolgáltatók és fogyasztóik valós idejű adatokat oszthatnak meg az energiafogyasztásról, ezzel elősegítve az energiahatékonyság maximalizálását. Az LG Smart Place esetében Smart Grid technológiát alkalmazták olyan otthonokban, ahol hagyományosan magas energiaigényű elektromos készülékeket használnak, például háztartási berendezéseket és szórakoztatóelektronikai termékeket. A megoldás azáltal növeli az otthonok energiahatékonyságát, hogy csökkenti az elektromos fogyasztást és támogatja az alternatív energia használatát.
Az otthonok Smart Grid rendszeréhez csatlakoztatott minden egyes eszköz a saját LG Smart technológiáját használja, hogy még inkább maximalizálja energiahatékonyságát. Ha a Smart Server azt érzékeli, hogy a villanyszámla a szokásosnál magasabb összegű lesz, akkor az LG CINEMA 3D Smart tévék például automatikusan energiatakarékos módra váltanak. Az LG Smart hűtőszekrényei és légkondicionálói akkorra maximalizálják az energiahasználatot, és hűtenek intenzívebben, amikor az elektromos áram olcsóbb, csúcsidőben pedig minimalizálják azt. Az LG Smart mosógépei hasonlóan működnek, azonosítják a csúcsidőn kívüli órákat, és ezeket javasolják a mosáshoz.
A LG Smart Place telepítésének első fázisa 2011 júniusában záródott le. Jelenleg a második fázison dolgoznak, amelyben számos tesztet és kísérletet végeznek. Ez a fázis előreláthatólag 2013 májusáig tart.
Forrás: Sajtóközlemény