LG N2B1 – a NAS-ok királya, a királyok NAS-a
Ahogy ígértük szólunk a kijelzőről. Ez a kijelző három féle feladatot lát el. Egyrészről szöveges formában értesít minket a készüléket ért változások aktiválásáról, másrészről apró piktogramokkal jelzi az egyes funkciók működését. Így egy pillantással felmérhetjük, hogy működik-e az optikai meghajtó, van-e megosztott könyvtár amit használ valaki vagy aktív-e a hálózati kapcsolat. A kijelző azonban egy harmadik feladatra is jó. A mellette jobbra lévő két gombbal egy menüben tudunk lépkedni, melyen keresztül a készülék hálózati beállításait valamint a mentési funkciókat érhetjük el. A menü kiválasztása, valamit az értékek változtatása, a beállítások jóváhagyása a baloldali gombbal lehetséges. Ezáltal nem szükséges a webes felület – melyről a továbbiakban szó lesz – a főbb funkciókhoz, elegendő ehhez a NAS mellett helyet foglalnunk.
Matricák a készülék oldalán
Mielőtt bármit is írnánk a menüről fontos megjegyezni, hogy mostantól mindent HTML felületen keresztül intézünk a böngészőnkön keresztül.
Menjünk sorba az elérhető funkciókon!
A System pont alatt találjuk az eszköz beállításaihoz szükséges elemeket. Mivel ezek beállítása nem túl bonyolult feladat csak az érdekesebb képességekre térünk ki.
A Network fül alatt beállíthatjik az IP-t és egyebeket, de ez nem is annyira érdekes. Az már sokkal inkább, hogy a NAS-t nem csak munkacsoportos, hanem domaines környezetre is hangolhatjuk, így akár közepes vagy nagyobb irodákban is elláthatja feladatát.
A Remote acces, vagyis a távoli elérés fül alatt találjuk a DDNS beállításokat. Ez sem nevezhető haszontalannak, hiszen akár dinamikus IP használat esetén (ADSL) is bármikor elérhetjük távolról a NAS-t.
Time, a neve beszédes, nem is érdemes ragozni.
Mail Notification – Ezen a fülön állíthatjuk be a riasztásokat, pontosabban azt, hogy milyen címre küldje ezeket a NAS. Ha ez nem lenne elég, akkor beállíthatjuk, hogy úgy nevezett Status Reportot küldjön minden nap. Különlegesség, hogy az SMTP szerver használatára is rendesen felkészítették az eszközt, rendelkezik SSL támogatással is.
Volume – Itt nézhetjük meg mennyi tárhellyel rendelkezünk még, illetve a RAID-et is be, illetve kikapcsolhatjuk.
Selective Mirror – Ebben a pontban automatikus mentést állíthatunk be egyes könyvtárakra.
Power – Sok magyarázatra itt sincs szükség. A legérdekesebb menüpontban észrevehetjük, hogy UPS használatára is fel van készítve az LG NAS! Language – Magyarul nem tud, de legalább a megfelelő kódlap támogatása megvan. A Share menüt nem fogjuk részletesen kitárgyalni. Ebben a pontban hozhatunk létre felhasználókat, felhasználói csoportokat, illetve oszthatunk meg könyvtárakat.