Bár a cikkben nem győztük hangsúlyozni, hogy a technikai tartalom nem változott, azért egy dologra az összefoglalóban ki kell térnünk, ez pedig a színek beállítása. Az utóbbi időben volt nálunk olyan LG kijelző, ahol meg kellett említenünk, hogy a színek beállítása éppen csak sikeres volt, hiszen nem volt elég piros, és ahhoz, hogy megfelelő színhelyességet érjünk el a maximumra kellett húzni azt a színt, miközben a kéket jócskán vissza kellett venni. Úgy tűnik, hogy vagy az akkor nálunk járt készülékkel volt baj, vagy ezt a színproblémát orvosolták az LG-nél némi kalibrálással, mert a most kipróbált kijelzők jobbak voltak. Tény, hogy a gyári beállítás itt sem nyerte el tetszésünket, de az is, hogy a finombeállításnál jóval kevesebbet kellett molyolnunk, ráadásul nem is kellett a színeket teljesen határértékre állítani ahhoz, hogy megfelelő árnyalatokat kapjunk. Ez mindenképpen pozitívumnak értékelhető.
Ezen az egy dolgon kívül viszont tényleg nem találtunk különbséget a régebben vizsgált megoldásokkal szemben. Ami változott az a külső, és ahogy azt már régebben is mondtuk, ezzel nincs is baj. Szerencsére az LG csak ritkán alkalmaz a távol keleti ízléshez alkalmazkodó csicsákat, és ha mégis, akkor csak annyit kapunk belőle, ami még elviselhető. Azonban jó tudni, hogy ezek a dolgok is kikapcsolhatóak, tehát ha a gamer monitornál nem szeretnénk ha a köröcskék villogjanak a hangok ütemére, vagy ha az utóbb tárgyalt E2380-VX esetén zavarnak minket a bekapcsolásnál felvillanó apró ledek, akkor ezeket a menüből könnyedén kiiktathatjuk.
A most vizsgált két kijelzővel tehát nagy újdonságokat nem kaptunk, inkább csak a külső tekintetében bővítették a választékot. A 2350 dizájnos külsőt kapott plexi nélkül, a 2360 konzervatív formákkal rendelkezik a praktikumot kedvelők kedvéért, a 2380 pedig a kerekített formák mellé még plexit is kapott, játékosok számára pedig itt van a 2363. A kör tehát bezárult, lényegében mindenki megtalálhatja a neki tetsző formát anélkül, hogy a műszaki tartalom tekintetében kompromisszumot kéne kötnie.
Azt nem győzzük hangsúlyozni, hogy azt a tényt, hogy a belső nem változott nem szeretnénk a negatívumok közé sorolni. Ezek a kijelzők a középkategóriában indulnak harcba, ennek pedig már csak azért is örülhetünk, mert ez azt jelenti, hogy a Full HD kijelzők már ebbe a szegmensbe tartoznak. A középkategória természetesen nem csak a képességeket, hanem az árat is kell, hogy jelezze. Ebbe az árba napjainkba még nem fér bele sajnos a Full LED technológia, ahol a fénykibocsátó diódák már nem a káva mentén, hanem a kijelző panel mögött találhatók nagy számban, még jobb kontrasztarányt biztosítva. Ettől függetlenül a ledes kijelzők terjedésének örülnünk kell, mert jóval kevesebb a zavaró bevilágítás, és már az olcsóbb megoldásnál is jelentősen javul a kontraszt, ahogy a fogyasztás is. A fénycsöves kijelzők immár az alsó kategóriába lettek száműzve, és azt gondoljuk nem kell Nostradamusnak lenni ahhoz, hogy megjósoljuk, hamarosan a Full LED is beesik a megfizethető kategóriába. Ha ez megtörténik, majd akkor várhatjuk joggal, hogy a műszaki tartalomban is újabb ugrás történjen.
Az LG nálunk járt kijelzői tehát kimondottan elnyerték a tetszésünket, semmiképpen sem bánnánk, ha ezentúl ezeken kéne dolgozni. A képük éles, a színek rendben vannak, a LED technológia miatt a feketék is sokkal szebbek. A TN panel ellenére a betekintési szögek is elfogadhatóak, ám nem árt tudni, hogy a műszaki adatok között szereplő szögek esetén a kép élessége és a színhelyesség sokat romlik. Ez, ahogy már többször írtuk nem az LG, hanem a használt technológia hiányossága, lényegében minden jelenleg kapható TN paneles kijelző hasonló, ha nem rosszabb képességekkel bír. Ezzel együtt mind a két TFT megfelelő lehet munkára csak úgy, mint játékra.
Az előző oldalakon leírtak miatt mi tetszett plecsnit az E2360V-nek adjuk, de mint írtuk ez inkább szubjektív, mint objektív döntés eredménye, így egyáltalán nem csodálkoznánk, ha valaki vitatkozna velünk a díj odaítélése miatt. Emiatt azt javasoljuk, hogy aki mostanában új monitor megvásárlásán töri a fejét, az lapozza végig a mostani mellett az előző két hasonló témában írt cikkünket is, válassza ki azt a darabot, amit az egyéniségéhez a legközelebb állónak érez. Általánosságban elmondható, hogy a nekünk jobban tetsző darabot általános felhasználásra jobban tudjuk ajánlani, a dizájnosabb kivitel viszont egy szép iroda dísze lehet.
LG E2360V
A LG kijelzőket ismét az LG magyarországi képviselete bocsájtotta rendelkezésünkre, köszönjük a lehetőséget a kipróbálásra!
Kapcsolódó cikkek: