Szokásunktól eltérően most azzal a darabbal kezdünk, ami nekünk jobban tetszett. Igaz, ez erősen szubjektív döntés eredménye, ami leginkább abból fakad, hogy a konzervatívabb külsőt kedveljük.
Szemfüles olvasóinknak feltűnhet, hogy előző LG kijelzős cikkünkben a tesztalanyok egyike az E2350V jelzést viselte. Ebből egyből gondolhatjuk, hogy jelen tesztünk alanya műszakilag nem sokban tér el az elődtől. Az elektronika a kijelző panelje, a menürendszer, és úgy egyébként minden, ami a burkolat mögött rejtőzik, megegyezik.
A külső viszont komoly változáson ment át. Az előd „dizájnosabb” volt, a fiatalabb versenyző a gömbölyded formákat szögletesre cserélte. A káva alsó részéről eltűntek az érintés érzékeny gombok, helyettük a káva alsó élén találunk hagyományos nyomkodókat.
A talp is megváltozott. Az ovális alaprajzot egy téglalap váltotta fel. Ebből nő ki egy átlátszó plexi hasáb, amelynek a felső részén egy krómozott sapkát találunk. Ez a krómozott rész tükörként funkcionál. A kijelző bekapcsolt állapotban kék, alvóban piros fényt vetít a krómra. Szolíd, mégis mutatós megoldás.
Érdekes módon a műszaki megoldás megtartása mellett is sikerült csökkenteni a tömeget. Már az előd sem volt egy túlsúlyos portéka, de az E2360V még ebből is képes volt fogyni, így mindössze 2,57 kilogrammot nyom a mérlege. Ismét előjött az érzés, hogy ezt nem is lehet bekapcsolni, biztos csak egy demó darab az IKEA-ból. De nem, bekapcsoltuk, működött.
A tömeg nem minden. Az LG-nél kezdenek elmenni az extrém megoldások irányába, legalábbis ami a kijelző vastagságát illeti. A leírás szerint a legvastagabb részen 31 millimétert mérhetünk, de szemre ez sokkal kevesebb. Köszönhető ez annak, hogy a legvastagabb rész alul a talp konzolja fölött található, ráadásul lágy vonalakkal emelkedik ki a síkból. Ami már sokkal érdekesebb, hogy a vékony részeknél mindössze 13 millimétert mértünk, és ezekből a vékony részekből van sok.
A kis tömeg és a karcsú felépítés miatt a kijelző légiesen könnyű benyomást kelt az emberben. Ezt az érzést fokozza, hogy a káva jobb és baloldalon, valamint felül mindössze 15 milliméter széles, és alul, a vastag részen is csak 23 millimétert mértünk.
Tudjuk mi jól, hogy nem vagyunk trendik, de valamiért jobban kedveljük azokat a kijelzőket, ahol a kijelző előtt nincs plexi. Oké, tudjuk, hogy úgy dizájnosabb, ráadásul könnyebben is takarítható, azonban nem tudunk napirendre térni a tény felett, hogy kedvezőtlen fényviszonyok mellett tükörként funkcionálnak. Mi dolgozni szoktunk a monitor előtt, arra, hogy magunkat nézegessük, ott van a tükör a fürdőszobában. Szerencsére a 2360V ebben is kedvez az ízlésünknek.
Ahogy feljebb írtuk a külsőn kívül sok minden nem változott, így azoknak a kedves olvasóknak akik szeretnének a menüvel is megismerkedni javasoljuk, hogy látogassák meg előző írásunkat:
Emellett viszont nem árt egy gyors áttekintés a képességekről!