Ahogy az előző oldalon már említettem, az LG HB965TZ összeszerelése nem igényel komolyabb szaktudást, nálam csak azért tartott negyed óránál tovább, mert viszonylag körülményes volt a kábelek elvezetése, szőnyeg alatt, szekrények mögött kellett megtalálni az utat a hátsó hangfalaknak.

LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 1     LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 2

Amint összeállt a dolog, HDMI kábellel összekötöttem a Samsung PS50C530 plazma TV-vel, mely azonnal érzékelte és felismerte az LG rendszerét, egy rövid boot folyamat után a főmenü fogadott. Az első utam a beállításokhoz vezetett. Aki angol nyelvkörnyezettel találkozik, ajánlom hogy keresse fel a beállításoknál a "LANG" menüpontot, ugyanis a HB965TZ tartalmaz magyar nyelvet, melyre 1 kattintással átválthatunk, innentől kezdve magyarul kommunikál velünk.

LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 3      LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 4

Ezt követően elvégeztem néhány gyorsbeállítást a képet és a hangot illetően (amennyiben TV-nk tudja, érdemes 24p módra váltani, azaz 24 Hz-es képfrissítést alkalmazni Bluray anyagokhoz). A hangbeállításoknál megadhatjuk, hogy a szobán milyen távolságra helyezkednek el az egyes hangsugárzók, és manuálisan növelhetjük, vagy csökkenthetjük is hangerejüket. Számos egyéb funkció áll még rendelkezésre, melyeket most külön nem ismertetnénk, az alább látható videóban igyekszünk minden menüpontot megmutatni.

LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 5

A képen és a hangon kívül szükség van még a hálózat beállítására. LAN és WLAN esetén is lehetőség van statikus IP vagy DHCP használatára is. A 802.11n szabványt használó wireless miatt a LAN használata csak akkor lehet igazán indokolt, ha vezetéknélküli routerünk nincs birtokában az N-es technológiának, ugyanis HD anyagoknál kevés lehet az 54/108 Mb/s-os kapcsolat.

LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 6

Ez történt esetemben is, a T-HOME szolgáltatásokhoz kapott Pirelli HGW (Home Gateway) csak G-s, azaz 54 megabites WiFi-vel bír, mely ugyan még az SD anyagokkal elbírt valahogy, de 30-40 megabites Bluray anyagok streamelése már térdre kényszerítette, és csúnya szaggatás lett a vége. Azt hiszem karácsonyra új routert kérek a T-HOME-tól…

LG HB965TZ és HB45E: Karácsonyi Blu-ray-es házimozizás az LG-vel 7

A LAN csatlakozó megléte ilyen esetekben életet ment, ugyanis amíg nem tudunk N-es routert beszerezni, addig vezetékes kapcsolaton gond nélkül használhatjuk a DLNA-t és élvezhetjük a netes szolgáltatásokat (NetCast). A videóban ezeket is megmutatjuk, valamint azt, hogy az LG HB965TZ hogy fűzi tovább a PDP-re a PC-ből HDMI-n kiküldött jelet. Végezetül a lényeg, azaz a Bluray mozizás következett. Ehhez a Terminator – Megváltás Bluray-t (25 GB) hívtam elő a tokból (megjegyzés: a HB965TZ az írott lemezeket is kiválóan kezeli). A film rövid inicializációt követően indult is, annak rendje és módja szerint. A 24p tökéletesen, röcögés nélkül működött, persze ezt el is várjuk.

A képminőség nyilván inkább a megjelenítő függvénye, maradjunk abban, hogy egy 2010-es 127 cm-es FULL HD plazmával már nem nagyon lesz hiányérzetünk. A Bluray film fejezetei között léptetés, és a tekerés sebessége is megfelelő, kényelmesen használható. Az INFO/DISPLAY gombbal minden lényeges paramétert elővarázsolhatunk a képernyőre, itt könnyedén navigálhatunk például a hangsávok és a feliratok között. A rendszer látványos, de egyben egyszerű és egyértelmű. Lehetőség van különböző képi sémák és speciális hangprofilok alkalmazására is. A szavaknál viszont többet mond a video, sajnos nem egy HD minőség, de reményeink szerint így is megfelelően be tudjuk velük mutatni a LG HB965TZ képességeit.