A második oldalon a specifikációk között megtekinthettük már a fogyasztási adatokat, azonban jobban hiszünk a saját szemünknek, ezért mi is végeztünk pár mérést. A készenléti (kikapcsolt) állapot tényleg 1 watt alatt van, mivel műszerünk egy nagy 0-t mutatott. A menüben mászkálva 13 W, míg lejátszásnál — módozattól függően — 15-17 W volt a megjelenített érték – vagyis az LG abszolút tényszerű volt ebben a kérdésben.
Térjünk rá arra, hogyan is látjuk főszereplőnket hozzávetőlegesen egy heti nyúzás után! A válasz olyan értelemben egyszerű, hogy egyértelműen pozitív érzelmeket váltott ki belőlünk a BD370: kölcsönösen megszerettük egymást az együtt töltött idő után. Szaladjunk át szép sorjában a dolgokon!
Az (újra)írható Blu-ray-jel is elboldogul
A képminőségre egy panaszunk sem lehet – legyen szó akár Blu-ray-ről, akár DVD-ről. Persze ne hagyjuk ki a felsorolásból az MKV-t sem, melyből az 1080p-s változatok szintén igen jól néztek ki full HD-s megjelenítőnkön. Mivel a lejátszó támogatja a legújabb hangformátumokat is, ezért arra alkalmas hangrendszer megléte esetén fülünk is megfelelő kényeztetésben részesül majd.
Kezelését könnyűszerrel el tudjuk sajátítani, ráadásul olyan kényelmi funkciók állnak rendelkezésünkre, mint az Idősáv (Progress Bar) — mely segítségével villámgyorsan elérhetjük kedvenc jelenetünket –, vagy a SimpLink — vagyis HDMI-n keresztül vezérelhetjük egyetlen távrecsegővel az összes erre alkalmas LG audio/videokészülékünket –, mely egyben természetesen a HDMI-CEC szabványt is magába foglalja (vagyis képes bármilyen más HDMI v1.3a eszközzel kommunikálni) – és akkor még a YouTube-ot nem is említettük.
A fentiek alapján nyugodt szívvel ajánlhatjuk bárkinek, aki mostanság asztali lejátszón gondolkozik. A BD370 megállja a helyét DVD-játékosként is, DivX-gyűjteményünket sem kell a sutba dobnunk, ráadásul szolgáltatásainak köszönhetően igen jövőállónak ígérkezik BR-vonalon – no és persze MKV-rajongóknak is egyenesen ajánlott, pláne ha lemezen vannak a filmek.
Diszkrét megjelenése okán nappalinkból sem kell száműznünk őkelmét, barátságban megfér “ultradizájnos” lapostévénk alatt/felett/mellett. Az LG által ajánlott bruttó fogyasztói ár 69 990 forint, így itt a lehetőség, hogy belépjünk a HD világába eddigi gyűjteményünk megtartása mellett! A BD370 innovatív mivolta okán szerkesztői ajánlatot érdemelne, azonban két okból mégis csak tetszett nekünk: nem támogatja az NTFS fájlrendszert — ez a kunszt nyár végén megjelenő utódjára, a vélhetően hálózati funkciókkal is felruházott BD390-re vár –, illetve nem tudunk belenyúlni a képi paraméterekbe. No és persze azt sajnáltuk még nagyon, hogy ilyen hamar vissza kellett szolgáltatnunk tesztalanyunkat a gyártónak…
LG BD370
Foglaljuk össze a jó és rossz tulajdonságokat néhány bajusz segítségével!
Ami tetszett:
+ kifogásolhatatlan képminőség
+ remekül használható MKV-támogatás
+ egyszerű kezelhetőség
+ külcsíny
+ fürgeség (lemezbetöltés és film közbeni navigáció)
+ tudástár
Ami nem tetszett:
+ NTFS fájlrendszert nem kezeli (nem is fogja)
+ képi beállítási opciók hiánya
+ a távirányító lehetne picit “igényesebb”
A Blu-ray lejátszót az LG Elelctronics Magyar Kft.-től kaptuk, köszönjük.
Cikkünkhöz fórumunkban szólhattok hozzá.