Miután megszabadítottuk csomagolásától főszereplőnket, egy fekete, téglatest alakú fémdoboz került asztalunkra. Jobban megszemlélve őkelmét, egy igen pofás, magyarul tetszetős lejátszó került birtokunkba, mely bekapcsolás után tovább fokozta a kiváló dizájnra és ergonómiára tett megjegyzéseinket (picit bővebben lásd később).
Így érkezett
A front rész igen egyedire sikeredett, az arculatot egyértelműen a középen elhelyezkedő nagy kerek gomb uralja, mely körül különböző színek pompáznak a média típusától függően. Természetesen e kör alakú kis “kitüremkedés” segítségével tudjuk felébreszteni álmából a BD370-et, tőle kissé balra van a tálcanyitó-, míg jobbra a play/pause gomb. Az ily módon megfelezett arculat márkafelirattal rendelkező burkolata mögött bújik meg a lemeztálca, mely megfelelő gyorsasággal és átlagos zenebonával közlekedik, míg jobb oldalt egy lehajtható fedelet találunk, mely a fluoreszcens kijelző mellett egy USB-csatlakozót és három további gombot (stop és léptetés előre/hátra) rejt:
Az alsó rész nem hoz lázba minket, szellőzőnyílásokon kívül más nincs ott, minthogy a tetőn is csak pár logót találunk az átellenben terpeszkedő Youtube-matricával egyetemben:
Összességében elmondhatjuk, hogy nem egy tankszerű, elpusztíthatatlannak ható megépítéssel van dolgunk (a műanyagok használata van természetesen előtérben), azonban semmi panaszunk nem lehet e tekintetben (sem).
Most éppen CD van benne
A popsi jellemzését most sem hagyhatjuk ki, hiszen számunkra ez igen fontos tulajdonságokkal bíró terület. A csatlakozókon kívül — melyek sajnos nem aranyozottak (ejj, be telhetetlenek vagyunk…) — itt találhatjuk meg a 230 V-os betáp két villáját, valamint pár matricát és figyelmeztetést:
Gyorsan térjünk át a specifikációk ismertetésére, ahol a feljebb lefotózott lehetőségeket is felsoroljuk:
- Modellnév: LG BD370
- Video DAC: 148 MHz / 12 bit
- Audio DAC: 192 kHz / 24 bit
- Jel/zaj viszony (analóg csatlakozók): 100 dB
- Támogatott lemezek: szinte az összes CD/DVD/BD, kivéve: SACD, (S)VCD, hibrid BD/DVD és DVD-RAM
- Támogatott videoformátumok: MPEG-2 (HD), MPEG-4 AVC (H.264), SMPTE VC-1, DivX, MKV és AVCHD
- Támogatott audioformátumok: LPCM, Dolby Digital (Plus), Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD (Master Audio), MPEG-1/2, WMA és MP3 (utóbbi három PCM-ként dekódolva)
- Csatlakozók: komponens, kompozit, sztereó audió (RCA), koax és optikai S/PDIF, HDMI v1.3a és LAN (RJ-45), valamint az előlapon egy USB 2.0
- Támogatott felbontások:
- Kompozit: 576i
- Komponens: 576i/p, 720p, 1080i/50 Hz (másolásvédelemmel ellátott lemezek esetén max. 576p)
- HDMI: 576i/p, 720p, 1080i, 1080p/50 Hz, 1080p/24 Hz
- Egyéb szabványok: Deep Color HDMI, x.v.Color, BD Profile 2.0 (BD-Live), HDMI-CEC (SimpLink)
- Extrák: többcsatornás hang lekeverése analóg sztereóra, videofelskálázás 1080p-ig, YouTube videók lejátszása, internetes frissítés
- Weboldal: LG BD370
- Fogyasztás:
- Készenléti (kikapcsolt): 1 W alatt
- Működés közben: 18 W
- Méretek: 43 × 24,5 × 5,4 (cm)
- Tömeg: 2,8 kg
A hátsó csatlakozók közelebbről
A készülék tudása nem mindennapi, szinte még a sonkás-sajtos-gombás-kukoricás pizzát is megeszi. A BD370 lehetőséget biztosít régebbi kijelzők meghajtására is, azonban mi egyértelműen egy full HD-s megjelenítőt javasolunk hozzá. Sztereó erősítő is használható hozzá végszükség esetén, hiszen rendelkezik egy erre a célra tartogatott RCA-párral, azonban régebbi, csak analóg bemenetekkel rendelkező többcsatornás erőlködő kiesik a körből, hiszen az LG nem biztosít analóg 5.1-es kijáratot. Ebből következően mi legalább egy HDMI 1.1-gyel felszerelt AVR-re tesszük le a voksunkat (mivel ezen az összkomfortos digitális kijáraton képes minden hangformátumot kiadni a játékos LPCM formátumban), persze az igazi egy 1.3a szabványt támogató monstrum lenne (mint ahogy mi is egy ilyet használtunk a teszthez – lásd később).
Egyetlen restanciánk van még, ami nem más, mint a doboz tartalma:
A hozzávalók között jól látható a vaskos, többnyelvű kézikönyv, valamint a mellékelt HDMI-kábel is. Ez utóbbi esetén üröm az örömben, hogy önmagában a tény dicsérendő, azonban a lejátszó — és vélhetően a megjelenítő is — azért ennél komolyabb madzagot érdemel.