Elsőként a betekintési szögeket nézzük meg. Ahogy azt már leírtuk, a TN paneles megoldások egyik nagy hátránya pont a betekintési szög. Bár a gyártók szeretnek nagy értékeket felvésni az adatlapokra, azt kell tapasztalnunk, hogy minél élesebb szögből nézzük a monitort, annál több fény veszik el, annál szürkébbek lesznek a színek. A teljesen élvezhető kép jóval kisebb szögben jelentkezik, mint az adatlapon feltüntetett értékek. A LED háttérvilágítás a nagyobb fényerőnek köszönhetően ezen is javít valamennyit.

Leglegleg monitor az LG-től 1
Leglegleg monitor az LG-től 2

Leglegleg monitor az LG-től 3Leglegleg monitor az LG-től 4

A második lépés a színátmenetek, illetve a színek egyenletes megjelenésének vizsgálata. A színátmenetekről már ejtettünk szót. Fontos, hogy a fizikai korlátok ellenére a lehető legtöbb árnyalatot lássuk, ám az is fontos, hogy a színek a képernyő minden pontján ugyan úgy jelenjenek meg. Ha nem egyformák a színek az legtöbbször a háttérvilágításra vezethető vissza. Azt kell mondanunk, hogy az LG E2290V remekül vizsgázott e két térületen is. Nem csak külsejében, de a képességek terén is jó minőséget kapunk.

Leglegleg monitor az LG-től 5 Leglegleg monitor az LG-től 6
Leglegleg monitor az LG-től 7 Leglegleg monitor az LG-től 8

Leglegleg monitor az LG-től 9 Leglegleg monitor az LG-től 10
 Leglegleg monitor az LG-től 11 Leglegleg monitor az LG-től 12 Leglegleg monitor az LG-től 13

Végül marad a kép geometriája. Erről is készítettünk két tesztfotót, de ebben az esetben a látható eredményt némi fenntartással kell kezelni, mivel nagyban ront az eredményen, hogy a fényképezőgép objektívja által létrehozott hordóhatást nem tudjuk egyszerűen eltüntetni. Emiatt aztán fontos leírnunk, hogy a teszt közben nem tapasztaltunk szemmel is látható eltérést, nyúlást, csúszást a képben.

Leglegleg monitor az LG-től 14 Leglegleg monitor az LG-től 15

Összegezzünk!