Amikor egy platform elterjedtsége elér egy limitet, széleskörben használják azt és széles körben hozzáférhető a dokumentációja, valamint a bűnözőknek anyagilag is kezdi megérni a ráfordított munka, onnantól megugrik az erre a rendszerre készített kártevők száma.
A Symantec nemrégiben kiadott technikai dokumentációja szerint lassan eljöhet ez a bizonyos határ. Nem csak a készülékek, és az okostelefon használók száma emelkedik, de annak a bizalmas, személyes, értékes adatmennyiségnek a mértéke is, amely komolyan inspirálhatja a bűnözőket, különösen pedig majd akkor, ha a mobil, mint fizetési eszköz később valóban elterjed.
A felhasználóknak már most is érdemes lehet átgondolni azt, hogy honnan telepítenek, mit telepítenek, és milyen jogosultságokat engedélyeznek. Előbb vagy utóbb pedig egy megbízható vírusvédelmi programon is elkezdhetnek gondolkodni. Ha egyszer beindul majd a kártevőáradat, várhatóan a hamis antivírusok készítői is hálás terepre fognak majd itt találni. Egyelőre azonban úgy látszik, egyesével lövik fel a különböző támadásokat, kísérleteznek, és valószínűleg eddig nem érhette meg nekik a ráfordítás, talán emiatt aztán egyik támadás sem ismétlődött meg később, illetve folytatódott. Ha azonban sikerül majd valóban nagyszámú fertőzést megvalósítani, úgy a bevétel / fertőzés arány miatt a jövőben meredeken emelkedhet az Androidos kártevők száma, és akkor már nem csak különc műkedvelők fognak ilyet a garázsban farigcsálni, hanem a “gépműhely csarnokok futószalagjain is beindul majd az ipari méretű termelés”. Ez persze nem egy Windowsos nagyságrendű tömeges áradat lesz, de azért elindulhat valami.
Forrás: antivirus.blog.hu