Egy saját vállalkozás indítása mindig csábító lehetőség, de a költségek gyakran elriasztják a kezdőket. Pedig napjainkban már kisebb költségvetésből is lehet jól működő és valóban gyümölcsöző vállalkozást építeni. A siker kulcsa az alapos tervezésben rejlik, hiszen a kapkodás és az átgondolatlan lépések sajnos rövid időn belül bukáshoz vezethetnek. Ha te is gazdaságosan szeretnél vállalkozni, kövesd bátran alábbi tippjeinket!
Első a piackutatás!
Piackutatás segítségével pontosan felmérheted, hogy mekkora igény van a szolgáltatásodra vagy termékedre. Ezt a lépést semmiképp ne hagyd ki, hiszen a piacon elvérző vállalkozások többsége pontosan a piackutatás hiánya miatt megy csődbe. Kezdetnek az is jó lehet, ha a Google Trends és Google Kulcsszótervező segítségével ellenőrzöd, hogy havi szinten mennyien keresnek a számodra fontos kulcsszavakra.
Dönts egy ideális vállalkozási forma mellett!
Ehhez mindenképp kérd könyvelő segítségét, aki a költségvetésed és a várható bevételed alapján megmondja, hogy egyéni vállalkozást, bt.-t, kft.-t vagy éppen más vállalkozási formát érdemes-e indítanod. Ezután már könnyedén kiszámolható, hogy havi szinten milyen kiadásokkal kell tervezned. Habár vállalkozást akár egyedül is bejegyezhetsz, de ha nem vagy jártas az adózási formák világában, akkor egy könyvelő elengedhetetlen lesz az induláshoz.
A könyvelőd pedig az adóbevallást és minden más adminisztratív teendőt is intéz majd helyetted. Időben értesít arról, hogy milyen adózási kötelezettségeid vannak, felmerülő kérdéseiddel pedig bármikor bizalommal fordulhatsz hozzá. Ha teheted, olyan könyvelőt válassz, aki jártas a hasonló vállalkozások könyvelésében – például egy dropshipping webáruház könyvelése speciális szakértelmet igényelhet, ezért nem minden könyvelő lehet alkalmas a feladatra.
Tervezd meg fillérre pontosan a költségvetésed!
Számold ki a lehető legprecízebben, hogy mire mennyit költesz majd. Inkább kalkulálj kevesebb bevétellel, minthogy a túlzott optimizmus miatt váratlan meglepetések érjenek. Legyen legalább fél évre elegendő tartalékod, hiszen néhány hónapot valószínűleg igénybe vesz majd a vállalkozásod fellendítése. A költségvetési terved összeállításában szintén számíthatsz a könyvelődre, aki azonnal észreveszi majd, ha valahol rosszul számoltál, és figyelmeztet a kezdő vállalkozók által elkövetett szarvashibákra is.
Válassz profi logisztikai partnert!
Ha webshopot indítasz, célszerű fulfillment mellett döntened. A fulfillment lényege, hogy az árukészleted a logisztikai cég raktárában tárolod, akik rendelés esetén azonnal összekészítik, majd útnak is indítják a csomagjaidat. Ennek köszönhetően nem kell pénzt fordítanod egy saját raktár fenntartására, és virtuális asszisztenst sem kell felvenned az adminisztrációs teendők elvégzéséhez.
Használj költséghatékony marketingstratégiát!
A megfelelő marketingstratégia kulcsfontosságú egy induló vállalkozás számára, de nem feltétlenül kell vagyonokat költened rá. Ha az online térben szeretnél vállalkozni, akkor keresőoptimalizálással (SEO-val) és PPC hirdetésekkel terelhetsz releváns forgalmat a weboldaladra. Ha kisebb költségvetéssel indulsz, célszerű SEO-val indítani, amelynek az eredményeire lehet, hogy 6-12 hónapot is várnod kell, de végül olcsóbban jössz ki, mintha hirdetésre költenél.
Persze óvatosan PPC kampányokkal is próbálkozhatsz, viszont ezt csakis marketing szakértővel tedd. Ugyanis rosszul beállított licitálási technikákkal és nem megfelelő kulcsszavak használatával pillanatok alatt elégetheted a költségvetésed jelentős hányadát.
Egy költséghatékony vállalkozás sikeres indításához az alapos piackutatás, az optimális vállalkozási forma kiválasztása és a precíz költségvetés megtervezése egyaránt elengedhetetlen. Mielőtt bármibe is belevágnál, egyeztess könyvelővel, aki segít majd elindulni a vállalkozók gyakran nehéz, de eredményes útján. A legfontosabb, hogy az anyagi biztonságod akkor is megmaradjon, ha a vállalkozásod végül nem hozza olyan gyorsan az eredményeket. Legyen tehát elegendő tartalékod, és dolgozz meg minden egyes nap a sikerért!
Támogatott tartalom