A neten sok fórumot találunk, ahol pókeresek ajánlgatnak egymásnak egereket, és együtt próbálják kitalálni, hogy milyen rágcsáló lenne a legjobb számukra. Miért ilyen kardinális kérdés ez? Azért, mert aki rendszeresen pókerezik, az hosszú órákat tölt a gép előtt. Ez az idő, ha egy több ezer fős verseny utolsó asztaláig eljutunk akár 8-10 óra is lehet, eközben a rövid szünetektől eltekintve egy testtartásban ülünk egy széken, ugyan abban a helyzetben a nyakunk, a karunk, a kézfejünk, a hátunk. Talán nem árulok el titkot azzal, hogy egy versenynap végére igencsak el lehet fáradni.
Emiatt lényeges, hogy milyen kijelzőt használunk, milyen a székünk és az asztalunk. Nem lényeges ugyan akkor, hogy milyen a billentyűzet az asztalon, mert azt ritkán vesszük igénybe, de az egér a központi kérdés.
Milyen egér lenne jó a pókerhez? Egyrészről nem kell vérprofi elektronika, nincs szükség komoly szoftveres hangolásra, és nem fontos az sem, hogy 20 G gyorsulás mellett is pontosan kövesse a mozdulatainkat. Ilyetén képességek terén egy akármilyen mouse is megfelel. Még sem mindegy, hogy milyen egeret veszünk, mert bár a belső majdnem lényegtelen sokkal fontosabb a külső.
Sok helyen láttam írást arról, hogy a jelenleg elterjedt egérforma miért nem jó, hogy nem jó szögben áll a csuklónk, és teniszkönyökünk lesz, meg hasonló sportosnak tűnő bajokat szerzünk. A csúnyaság az egészben, hogy ez igaz is. Emiatt, ahogy kitalálták az ergonomikus billentyűzetet, úgy léteznek ergonomikus egerek is. Itthon is van egy ilyen, Microsoft gyártmány, de nagyon utálom, annak ellenére, hogy elméletileg helyes a csuklótartás, még sem tudom megszokni. Ha pedig nem tudom megszokni, akkor elvonja a figyelmemet a játéktól, és ha nem figyelek borítékolható, hogy veszteni fogok. Ez tehát nem megoldás. Marad a megszokott egérforma, vagy körülnézek a neten, hogy létezik-e jobb ötlet.
Talán nem árulok el titkot azzal, hogy létezik, sőt már itt is van az asztalomon két verzió is belőle.