A két titokzatos jövevény nem azért tette meg hosszú útját, hogy aztán zsipp-zsupp elengedjük, tehát következzenek a tesztek!
Első körben az Everest 4.6.1500 adatátviteli és késleltetési méréseit végeztük el, íme:
Gyakorlatilag túl sok mindent nem tudunk hozzáfűzni a kapott számokhoz, olvasásban a DDR2 azonos órajelen fel tudja venni a versenyt a DDR3-mal annak ellenére, hogy utóbbi elvileg jobb késleltetési paraméterekkel fut. No persze nem beszélhetünk lényegi különbségről. A többieket tekintve “a gyenge elpusztul, az erős megmarad” elv alapján az órajeltöbblet győzedelmeskedik a késleltetés felett.
Írásban mértük a legkisebb különbségeket, ezek gyakorlatilag elhanyagolható differenciák. Ennek értelmében mind a késleltetés, mind a frekvencia alig volt hatással erre a mérésre, illetve azok megfelelően kompenzálják egymást.
Másolásban is az üzemfrekvencia az úr, habár a lépcsőfokok itt is nagyon közel vannak egymáshoz, a számok a MHz növekedésével együtt nőnek.
A késleltetési időt vizsgálva az órajel ismét hatásosan tudja kompenzálni a magasabb elérés hátrányát, az 1333 MHz-en futó DDR3 az élen tud végezni, de közel van hozza az 1066-os mérés is. Feltűnően nagy a lemaradása a DDR2-nek 667 MHz-en.
A továbbiakban maradunk az Everestnél, de átlépünk a beépített statikus tesztekre: