Kezdjük a legfontosabbal, az MSI Wind AE2211G AiO vagyis all in one, magyarul minden egyben gép, ami hétköznapi nyelvre lefordítva azt jelenti, hogy a monitor és a számítógép egy házon belül található. Az MSI nem először mutat be ilyen gépet, anno, amikor a HOC TV egész napos adását készítettük találkoztunk már ilyennel, de persze az előtt is volt hasonló próbálkozása a cégnek. Ezek a gépek, bármilyen érdekesek is legyenek nem arattak túl nagy sikert, hiszen nem volt olyan oprendszer, ami maradéktalanul kihasználta volna a tapogatós irányítás előnyeit. Az első Windows, amit már erre a célra is optimalizáltak a Windows 7 volt, de erről is hiányoztak azok a szoftverek, amik alkalmassá tették volna a képernyő bökdösésére. A gyártók, ahogy az MSI is, elkészítettek olyan programokat, amikkel ki tudtuk használni az egér nélküli irányítás előnyeit. Ezekről is szólunk majd később.
A lényeg tehát az, hogy a gyártók idén már nagy erőkkel fogtak hozzá az új AiO gépek fejlesztéséhez, sok érdekes masinát láthattunk már. Az MSI Wind AE2211G azonban még a régi iskola terméke, vagyis a formáját tekintve nem sok újdonságot hordoz, a kinézet és a felépítés a régebbi sorozatokat idézi.
11
Ez persze nem baj, a lényeg a használhatóság, és amúgy is, az MSI Wind AE2211G ettől a régiségtől függetlenül egy szép masina. A teljes kiterjedése 555 × 405 × 66 milliméter, amiből látszik, hogy jóval vastagabb, mint egy hagyományos monitor, amin nem is csodálkozhatunk, hiszen a gép a kijelző mögött kapott helyet. A gép tömege nem kicsi, de nem is brutálisan nagy, hiszen nem éri el a tíz kilót, pontosan 9,1 kilogrammot nyomna a mérlegen.
A burkolat teljes egészében műanyag, esetünkben a nagy része fehér, de az MSI feketében is árulja a gépet. A káva meglehetősen széles. A felső fronton találunk egy 1,3 megapixeles webkamerát, alul pedig a hangszórók és egy méretes MSI felirat foglalja a helyet.
Hagyományos értelemben vett lábat nem találunk. A fehér káván kívül körbefutó átlátszó plexi csúcsosodik ki alul, ezeken találunk egy-egy gumi párnát, míg hátul egy masszív, kihajtható támaszték található, aminek az alja ugyancsak gumírozott, így kimondottan stabilan áll, nem is tud csúszkálni az asztalon. A hátsó kitámasztó nehezen mozog, de ennek előnye, hogy nem csak egy szögben használhatjuk a kijelzőt, hanem beállíthatunk egy nekünk kényelmes dőlésszöget.
7
A körbefutó plexinek a díszítő és láb funkcióján kívül még egy feladata van, a baloldalon ezen visszatükröződve jelennek meg a kijelző LED-ek fényei, illetve kis piktogramokat is találunk, amik a káva oldalán elrejtett gombok funkcióját mutatják, hogy ne kelljen keresgélni őket. A megoldás szép, mutatós, különösen sötétben, ám világosban, főleg ha fehér fal van a kijelző mögött, akkor sem a fények, sem a piktogramok nem látszanak megfelelően.
4
Csatlakozókat találunk a káva baloldalán és a gép hátulján is. Oldalt két USB 3.0 aljzat és hat az egyben kártyaolvasó kapott helyett, plusz, valamilyen érthetetlen oknál fogva itt van a tápegység csatlakozója is. A jobb oldalon egy optikai meghajtót találunk, a csatlakozók, ki és bemenetek többsége a hátsó fronton van.
5
Itt találunk négy darab USB 2.0 csatlakozót, egy Ethernet aljzatot a vezetékes hálózatokhoz, egy fejhallgató ki- és egy mikrofon bemenetet valamint két HDMI csatlakozót. Itt meglepődve vettük észre, hogy az egyik alatt HDMI-in, a másik alatt HDMI-out feliratot találunk.
6
A külsőről összegzésképpen elmondható, hogy igazán mutatós, a gép irodánk dísze lehet. Nem véletlenül írunk irodát, hiszen mint látni fogjátok, az MSI Wind AE2211Gnem kimondottan a játékosok igényei szerint lett kifejlesztve, sokkal inkább tudjuk egy általános irodai illetve munka céljára használt eszköznek elképzelni.
10
A gép mellé adott vezeték nélküli klaviatúra és egér is inkább ebbe az irányba mutat, hiszen kisméretű eszközökről van szó, megkockáztatom, az egér inkább női kézbe illeszkedik. A klaviatúra bár nem túl nagy mégis megtalálható rajta a numerikus rész, ami munka közben jól jöhet. A gombok leginkább egy hordozható gépet idéznek, de nem csak formájuk, hanem az alájuk épített mechanika miatt is. A leütéskor méretükhöz képest hosszú úton járnak, a billentyűk a leütésnél az alsó pontra érve puhán érkeznek meg, nem fárasztják a dolgozó ujjait.
A külső után következzen a belső, vagyis a beépített hardver!

.